Partnerzy serwisu:

Ładowarki przy oddziałach ZUS. Początek współpracy z PGE

inf. pras. 27.09.2019

Ładowarki przy oddziałach ZUS. Początek współpracy z PGE
fot. Unsplash
Dzięki współpracy nawiązanej pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a grupą PGE powstanie więcej punktów do ładowania samochodów elektrycznych. Przy oddziałach ZUS pojawią się nowe ładowarki. Zacznie się od pięciu – ośmiu punktów w największych miastach.
Podpisanie listu intencyjnego o nawiązaniu współpracy miało miejsce dziś, w czwartek 26 września 2019 r. podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach. Sygnatariuszami byli Paweł Śliwa, wiceprezes ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej, oraz Mariusz Jedynak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem współpracy ma być stworzenie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanych przy oddziałach ZUS.

− Elektromobilność jest wyrazem naszych aspiracji do tego, by w Polsce powstawały rozwiązania biznesowe i technologiczne, które mogą stanowić przewagi konkurencyjne naszego kraju. Cieszę się, że polskie firmy i instytucje współpracują na rzecz wykorzystania tego potencjału i tym samym dążą do osiągnięcia efektu synergii. Doskonałym przykładem takich działań jest zainicjowana dzisiaj współpraca pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych na rzecz budowy kolejnych stacji ładowania samochodów elektrycznych − powiedział przy tej okazji szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski.

Według Mariusza Jedynaka, wiceprezesa ZUS elektromobilność to przyszłość, dlatego trzeba zadbać, o jak najszerszy dostęp do stacji ładowania aut elektrycznych.
− I tu wychodzimy z inicjatywą, by stacje ładowania powstawały przy placówkach ZUS, które zlokalizowane są w miejscach ogólnodostępnych. Dzięki użyczeniu przez Zakład miejsc na zainstalowanie takich stacji, ich powstanie będzie dużo tańsze − ocenił wiceprezes ZUS.

Z kolei wiceprezes ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej Paweł Śliwa, zauważył, że współpraca z ZUS oznacza „optymalne wykorzystanie bardzo dobrych lokalizacji w całej Polsce".
− Oceniamy, że dzięki porozumieniu skróci się czas, jaki jest potrzebny na realizację takich inwestycji − powiedział.

W pierwszym etapie współpracy ZUS z PGE planowane jest utworzenie od 5 do 8 stacji ładowania aut elektrycznych, w największych miastach Polski. Dokładne lokalizacje będzie rekomendował specjalny zespół złożony z pracowników obu podmiotów. Tworzone stacje będą zarówno stacjami standardowymi, jak i stacjami szybkiego ładowania.

Rodzaj zastosowanych urządzeń ładowania będzie uzgadniany w miarę wyboru poszczególnych lokalizacji. Budową stacji zajmie się PGE Nowa Energia, spółka z Grupy PGE, która posiada niezbędne doświadczenie do pełnienia roli inwestora oraz operatora w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony