Partner serwisu

Lafarge z nowymi akwizycjami. Zwiększą produkcję betonu

inf. pras. 14.11.2021

Lafarge z nowymi akwizycjami. Zwiększą produkcję betonu
fot. mat. pras.
Lafarge w Polsce zamyka trzeci kwartał 2021 czterema nowymi zakupami dotyczącymi produkcji betonu. Wpływ tych działań na wynik firmy spodziewany jest już w 2022 roku.
Trzeci kwartał 2021 roku Lafarge zamyka realizacją czterech akwizycji w obszarze betonu. Są one zlokalizowane w różnych częściach Polski – Ustroniu Morskim, Inowrocławiu (Alstal Beton), Włocławku (Budizol) oraz Lęborku, gdzie planowana jest budowa nowego zakładu. Główną działalnością wszystkich zakładów jest produkcja betonu. Transakcje te pozwolą na istotne zwiększenie wolumenu sprzedaży betonu przez Lafarge w ujęciu rocznym o około 120km³.

Dokonane transakcje to dalszy rozwój działalności betonowej w rejonie północnej Polski oraz zwiększenie dostępności oferowanych przez Lafarge innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Klienci z tych rejonów zyskają dostęp m.in. do ECOPact, betonu o 40-50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy, Agilia Fibro, samozagęszczalnego betonu na fundamenty z włóknami stalowymi pozwalającego stosować między 40 a 50% mniej tradycyjnej stali, obniżając koszty i zmniejszając emisję ze stali. Poza tym w ofercie Lafarge znajdują się też Airium, lekka piana izolacyjna do ścian i stropów, która ma wysokie właściwości izolacyjne, nie zawiera związków lotnych i jest niepalna, a przez to bardzo bezpieczna. Posiada mniejszy ślad węglowy niż wełna i styropian oraz jest w 100% recyklingowalna.

– Jako Lafarge stawiamy na zrównoważone rozwiązania budowlane, które mają zapewnić lepszy komfort tworzonych budynków, bezpieczeństwo i przede wszystkim przyczyniać się do obniżenia śladu węglowego nowych jak i tych remontowanych obiektów. Nowe akwizycje pozwolą zwiększyć dostępność takich rozwiązań na Polskim rynku – mówi Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce.

W sierpniu 2021 Lafarge zamknął proces zakupu spółki Polcalc Nawozy Wapniowe do której należał zakład produkcji nawozów wapniowych w Lubieniu Kujawskim.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony