Partnerzy serwisu:

Łańcut: nowa stacja szybkiego ładowania

Redakcja/inf. pras. 19.10.2019

Łańcut: nowa stacja szybkiego ładowania
fot. Pixabay
Firma GO+ EAuto uruchomiła stację szybkiego ładowania w Łańcucie w województwie podkarpackim. Urządzenie zainstalowano na placu Sobieskiego.
Obecnie w Polsce rozwija się infrastruktura szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych. Ich liczba przekroczyła już założenia rządowe. Jest to przede wszystkim zasługa inwestorów, a nie postępu na rynku. Aut elektrycznych jest wciąż za mało na polskich drogach. To zmusza do zweryfikowania założeń dotyczących liczby elektryków w najbliższych latach w Polsce.

Mimo to, koncerny paliwowe deklarują wspieranie rozwoju elektromobilności. Na razie liderami w tym zakresie są Lotos i Orlen, który planuje aż 150 punktów szybkiego ładowania przy trasach ekspresowych i autostradach. Na ten moment jest posiadaczem 26 ładowarek przy S7, A2 i A4. Kilka ładowarek wprowadziły na polskie drogi przedsiębiorstwa amerykańskie.

Tym razem nową szybką ładowarkę uruchomiła firma GO+ EAuto. Stacja znajduje się w Łańcucie na placu Sobieskiego. Ładowarka DC o mocy do 50 kW została wyposażona w złącza CSS i CHADEMO. Dodatkowo, kierowcy pojazdów elektrycznych mogą skorzystać ze złącza AC o mocy do 20 kW. Dostęp do ładowarki jest możliwy za pomocą karty klienta GO+EAuto, którą można wyrobić w siedzibie spółki w Krakowie na ul. Siewnej 30 lub przy pomocy aplikacji GoNet EV CPMS. Darmowa aplikacja jest dostępna w sklepie Android Play oraz w App Store. Każdy niezarejestrowany użytkownik będzie mógł uruchomić proces ładowania, płacąc za usługę przez platformę PayPal.

GO+EAuto rozwija infrastrukturę ładowania EV w województwie małopolskim oraz podkarpackim. Poza uruchamianiem kolejnych ogólnodostępnych stacji ładowania, spółka zajmuje się również sprzedażą samochodów elektrycznych oraz domowych ładowarek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony