Partnerzy serwisu:

Lepszą drogą do Hajnówki i Białowieży

inf. pras./oprac. ep. 22.08.2019

Lepszą drogą do Hajnówki i Białowieży
fot. UM Woj. Podlaskiego
Po blisko dwóch latach od rozpoczęcia modernizacji części drogi wojewódzkiej nr 685 Zabłudów – Nowosady trasa jest gotowa – poinformował Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Symboliczne otwarcie odbyło się w środę 21 sierpnia.
Mowa o odcinku drogi liczącym 8,5 km.

– To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju gospodarczego, bo na tej trasie funkcjonuje dużo firm, również ze względów społecznych, bo służy przemieszczaniu się mieszkańców na trasie Białystok – Zabłudów – Hajnówka – powiedział, cytowany w komunikacie Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Zaznaczył, że inwestycja jest też ważna dla turystów zmierzających w kierunku Białowieży i regionu Puszczy Białowieskiej.Wyświetl większą mapę

Zmodernizowany odcinek prowadzi z Zabłudowa i prowadzi do granicy powiatu białostockiego w miejscowości Żywkowo. W ramach inwestycji poszerzono drogę do szerokości 7 m, zbudowano m.in. most na rzece Rudnia oraz 10 zatok autobusowych, a na prawie całej długości chodniki i ścieżki rowerowe – poinformował inwestor.

Przebudowano także sieci wodociągowe, kanalizację sanitarną i deszczową, sieci elektryczne, gazociągi, zbudowani zbiorniki na wody opadowe. Wartość wykonanych robót to 48,8 mln zł. Prace trwały 21 miesięcy.

– Na odcinku kolejnych 21 km na trasie Żywkowo – Nowosady trwają dalsze prace, które powinny zakończyć się do sierpnia 2021 roku.

Inwestycja uzyskała dotację z programu Polska Wschodnia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony