Partner serwisu

Lewa nitka obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego została otwarta dla ruchu

Dominik Kaługa 29.11.2021

Lewa nitka obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego została otwarta dla ruchu
fot. GDDKiA
Dzisiaj (29 listopada) została udostępniona lewa nitka obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Kierowcy mają do dyspozycji ok. 9,6 km nowej drogi, po jednym pasie w każdym kierunku. Ring wokół tego miast leży w ciągu drogi ekspresowej S17.
Obwodnica przebiega po wschodniej stronie Tomaszowa Lubelskiego. Ten fragment drogi ma przejąć ruch tranzytowy, głównie ciężarówki, które jadą w kierunku Hrebennego (przejścia granicznego z Ukrainą) czy Zamościa. Zgodnie z ostatnim badaniem w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/21, przez to miasto przejeżdża ok. 18 tys. pojazdów w ciągu doby.

W ramach inwestycji powstało 14 obiektów inżynierskich, w tym sześć wiaduktów pełniących dodatkowo funkcję przejść dla zwierząt średnich i małych, drogi do obsługi ruchu lokalnego oraz urządzenia ochrony środowiska. Wybudowane również zostały dwa węzły drogowe: Tomaszów Lubelski Północ na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 850 i węzeł Tomaszów Lubelski Południe na włączeniu do DK-17.

Budowa obwodnicy rozpoczęła się wiosną 2019 roku. Przewidywany termin ukończenia całej inwestycji, to ostatni kwartał przyszłego roku. Pierwotnie budowa drugiej jezdni planowana była na lata 2025-2026, ale GDDKiA podpisała aneks z obecnym wykonawcą, co pozwoliło przyspieszyć udostępnienie pełnego przekroju trasy o co najmniej trzy lata.

Ze względu na prowadzone prace przy budowie drugiej (prawej) jezdni, na obwodnicy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 70 km/h, natomiast na odcinku kilkuset metrów, w rejonie Kolonii Łaszczówka i wiaduktu w ciągu ul. Tomaszowskiej, gdzie jest wyjazd i wjazd na budowę, do 40 km/h.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony