Partner serwisu

ŁKA zainwestuje w fotowoltaikę

Jakub Madrjas 16.08.2021

ŁKA zainwestuje w fotowoltaikę
fot. JMalinowski twitter
Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogłosiła przetarg na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 250kW na terenie swojej bocznicy kolejowej.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, zbudowanie i przeprowadzenie procedury podłączenia do sieci dystrybucyjnej instalacji fotowoltaicznych (PV) na terenie bocznicy kolejowej Zaplecze Techniczne Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zlokalizowanej w Łodzi przy ul. Lawinowej 71 a. Przedsięwzięcie realizowane będzie w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Przewiduje się realizację instalacji fotowoltaicznej o mocy ok. 250 kW.

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty zamawiający stosować będzie wyłącznie kryterium ceny. Oferty można składać do 30 sierpnia. Wykonawca udzieli gwarancji jakości i rękojmi na pięć lat.

Jak poinformował prezes spółki Janusz Malinowski, pierwszy etap inwestycji ma w pełni pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną zaplecza technicznego przewoźnika na stacji Łódź Widzew.

Przypomnijmy, że w przyszłości Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie korzystać z energii elektrycznej z wiatru i słońca do zasilania swoich pociągów. W tym celu ŁKA dołączyła (jako pierwszy przewoźnik) do Zielonej Kolei – programu powołanego przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei i koordynowanego przez PKP Energetyka. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony