Partnerzy serwisu:

Łódź: Będzie przystanek Centrum dla kolei podziemnej

Jakub Madrjas 26.06.2015

Łódź: Będzie przystanek Centrum dla kolei podziemnej
NCŁfot. Zarząd NCŁ
– Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wywalczył przystanek Centrum na trasie podziemnej linii kolejowej, która połączy dworzec Fabryczny z Kaliskim w Łodzi – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Jak informowaliśmy w piątek rano, Urząd Miasta złożył deklarację, że jest gotów dopłacić do stacji Łódź Centrum. Wypadki nabrały tempa. Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego poinformowało właśnie, że przystanek Centrum na trasie podziemnej linii kolejowej, która połączy dworzec Fabryczny z Kaliskim w Łodzi już na pewno powstanie.

Członek Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe Marcin Mochocki, który rozmawiał dziś z Witoldem Stępniem, zgodził się z argumentacją marszałka i zdecydował o powrocie w studium wykonalności do koncepcji wykonania przystanku w okolicach ulic Zielona/ Kościuszki/ Wólczańska.

Jak informuje biuro prasowe marszałka, oznacza to, że zostaje uruchomiona procedura prac nad powstaniem przystanku w tym rejonie. Aktualna pozostaje koncepcja budowy również przystanku przy ul. Karskiego koło Manufaktury. – Ta zmiana nie opóźni przygotowania studium wykonalności – dodaje marszałek Witold Stępień.

Więcej na ten temat w serwisie Rynek Kolejowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony