Partnerzy serwisu:

Łódź Fabryczna: Otwarcie w sierpniu 2016, kwota kontraktu bez zmian

Roman Czubiński 10.06.2015

Łódź Fabryczna: Otwarcie w sierpniu 2016, kwota kontraktu bez zmian
Łódź Fabrycznafot. Roman Czubiński
Za około dwa miesiące PKP PLK i miasto Łódź podpiszą aneks do umowy z wykonawcą budowy dworca Łódź Fabryczna. Nowy termin ukończenia inwestycji zostanie wyznaczony na koniec sierpnia 2016 r. Opóźnienie – jak twierdzą inwestorzy – nie przeszkodzi jednak w rozliczeniu dofinansowania inwestycji ze środków unijnych.
– Kończymy negocjowanie aneksu do umowy z konsorcjum Torpol-Astaldi-PBDiM-Intercor. Nowym terminem ukończenia dworca ma być sierpień 2016 r. Negocjacje szczegółowych zapisów jeszcze trwają, przewidujemy jednak ich zakończenie do końca sierpnia bieżącego roku – poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Wydłużenie terminu wykonania całości inwestycji dworcowej pozostanie bez wpływu na deklarowany niedawno termin wjazdu pierwszych pociągów technicznych. – Wjadą one na dworzec w celu dokonania diagnostyki montowanych układów w grudniu tego roku – zapewnia Siemieniec.

Czy oprócz części odnoszącej się do terminu zmiany nastąpią także w finansowej części kontraktu? – Zgodnie z uwarunkowaniami kontraktowymi cena kontraktu nie może ulec zmianie – twierdzi Siemieniec. Na pytanie o naliczanie ewentualnych kar nie odpowiada.

– Nie udzielamy w tej sprawie informacji, jako że obecnie nic w umowie się nie zmieniło. Jednakże, jak informowaliśmy wcześniej, ze względu na niezależną od Generalnego Wykonawcy okoliczność w postaci nieprzekazania terenu pod budowę ul. Nowotargowej, rozmowy między Generalnym Wykonawcą i Zamawiającymi trwają – poinformowała rzecznik budującego dworzec konsorcjum Katarzyna Rumowska.

Więcej na ten temat przeczytasz
w serwisie "Rynek Kolejowy".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony