Partnerzy serwisu:

Łódź: Kolejny odcinek Rokicińskiej rozkopany. Zakończenie w listopadzie

Roman Czubiński 13.03.2019

Łódź: Kolejny odcinek Rokicińskiej rozkopany. Zakończenie w listopadzie
fot. commons wikimedia.org
Zbliża się rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy ul. Rokicińskiej. Choć pierwszy odcinek nie jest jeszcze w pełni przejezdny, trwają przygotowania do zamknięcia na czas prac sąsiedniego odcinka. Wartą 40 mln zł inwestycję prowadzi firma Erbedim.
– Pierwszy odcinek jest już w większości przebudowany – informuje wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Katarzyna Mikołajec. Gotowa jest jezdnia oraz chodniki po stronie południowej. Trwa jeszcze budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami. Dopiero po jej ułożeniu będzie można dokończyć chodniki po stronie północnej i wykonać nawierzchnię drogi rowerowej. Etap ten ma zostać zakończony najpóźniej w połowie roku. W wakacje będą jeszcze wykonywane prace na samym skrzyżowaniu z Gajcego, położonym na granicy dwóch odcinków. Ruch północ – południe będzie zachowany przez cały czas w obu kierunkach dzięki przebudowie połówkowej.

Otwarcie w listopadzie, ale możliwe przyspieszenie

W drugiej połowie marca (dokładna data zostanie dopiero ustalona, ZIM chce jednak, by był to weekend 16/17 marca) wykonawca rozpocznie kolejny etap. Przebudowa obejmie dalszy odcinek Rokicińskiej, między skrzyżowaniem z Gajcego a położoną tuż przy wschodniej granicy miasta ul. Wieńcową. Zmodernizowane zostaną także dwa znajdujące się na tym fragmencie drogi przejazdy kolejowe (na liniach: 541 oraz 25). Wraz z jezdnią zostanie przebudowana cała infrastruktura podziemna (zamiast rowów odwadniających pojawi się kanalizacja deszczowa) oraz chodniki (wraz z uzupełnieniem w miejscach, w których dotąd ich nie było). Powstaną wygodne przystanki autobusowe z zatokami. Kontynuacji doczeka się też wybudowana wzdłuż poprzedniego odcinka droga rowerowa.

Zakończenie jest planowane w drugiej połowie roku. Obecnie wykonawca ma możliwość kontynuowania robót do listopada – termin został przesunięty w związku z przedłużającą się procedurą przetargową w pierwszej połowie 2018 r. Nie wiadomo jeszcze, czy skorzysta z prawa do późniejszego ukończenia przebudowy. Dotychczas, według oceny Mikołajec, firma prowadziła przebudowę bardzo sprawnie.

Ciężarówki – objazdem przez A1

Na czas realizacji drugiego etapu ruch lokalny będzie odbywał się jednokierunkowo: ulicami Szaniawskiego i Kronikarską z Andrespola do Łodzi, a w przeciwnym kierunku – Gajcego, Taborową i Kościelną. – W ten sam sposób będą poruszały się autobusy lokalnego transportu zbiorowego. Zależało nam przede wszystkim na utrzymaniu komunikacji miejskiej jak najbliżej mieszkańców Andrzejowa – uzasadnia .wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Sobieraj. Nadal kursują też zamówione przez władze Łodzi dodatkowe pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Koluszek.

Ruch po Rokicińskiej dla wjazdów docelowych również będzie jednokierunkowy. Objazdy tranzytowe będą natomiast pokierowane ul. Malowniczą i Feliksińską. Samochody ciężarowe już w Kurowicach będą kierowane na autostradę A1, której węzeł Łódź Wschód znajduje się w pobliżu Rokicińskiej przy skrzyżowaniu z Malowniczą. Inne drogi, w związku z ograniczeniami tonażowymi, mogą służyć tylko ruchowi samochodów do 3,5 tony.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony