Partnerzy serwisu:

Łódź: Przedłużenie al. Kościuszki dopiero na wiosnę

Roman Czubiński 16.12.2016

Łódź: Przedłużenie al. Kościuszki dopiero na wiosnę
Plac budowy przedłużenia al. Kościuszkifot. Roman Czubiński
Nie udało się dotrzymać terminu budowy nowego odcinka al. Kościuszki. Dwujezdniowa droga między ul. Radwańską a Wólczańską będzie gotowa dopiero na wiosnę, zamiast – jak pierwotnie zapowiadano – w bieżącym miesiącu. Przyczyną były komplikacje związane z wyprowadzaniem lokatorów, a także odkrycia archeologiczne na placu budowy. Nie bez znaczenia było też jednak przesunięcie terminu rozpoczęcia prac z lipca na wrzesień.
Plany inwestora i wykonawcy pokrzyżowało odkrycie w śladzie nowej drogi fundamentów budynków oraz szczątków bunkra. Na terenie inwestycji są prowadzone prace konserwatorskie i archeologiczne. – Z głównymi pracami budowlanymi trzeba więc zaczekać do ich zakończenia – mówi dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Grzegorz Nita. Jak twierdzi dyrektor, zwykle takie badania zajmują około miesiąca, nie ma jednak pewności, jak długo potrwają w tym przypadku.

Oprócz tego na budowie trwają prace związane z przekładaniem infrastruktury podziemnej, zwłaszcza kanalizacyjnej. Została wykonana przebudowa wschodniego pasa ruchu ul. Wólczańskiej w obrębie przyszłego skrzyżowania z nowym odcinkiem. Prace przeniosły się na drugą stronę jezdni. W przyszłym tygodniu rozpoczną się też prace przy rozbiórce budynku, który miał zniknąć z powierzchni Ziemi już wcześniej – zwłoka była spowodowana pobytem w szpitalu jednego z lokatorów, którego nie można było przez ten czas przeprowadzić.

Wykonawcą przebudowy jest firma Strabag. Koszt przebudowy wynosi 4 803 893,96 zł. Więcej szczegółów na temat inwestycji tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony