Partner serwisu

Łódzkie: 21 mln zł na drogi na obszarach wiejskich

Kasper Fiszer 23.06.2022

Łódzkie: 21 mln zł na drogi na obszarach wiejskich
fot. Kasper Fiszer
Przeszło 100 km dróg ma zostać wybudowanych bądź zmodernizowanych w ramach corocznego programu dotacji dla gmin i powiatów na infrastrukturę dojazdową do pól. Województwo przyznało tym razem ponad 21 mln zł – o ok. 2 mln zł mniej niż przed rokiem.
Jak co roku o tej porze, województwo łódzkie ogłosiło przyznanie grantów jednostkom samorządu niższego szczebla na prace drogowe. Mają one dotyczyć przede wszystkim odcinków dojazdowych do pól i innych tras ważnych z punktu widzenia prowadzenia działalności rolnej. Region przekazał na ten cel ok. 21 mln zł.

Wszystkie wnioskujące gminy otrzymały środki

– Pieniądze otrzyma 151 gmin i powiatów w regionie, czyli wszystkie, które zgłosiły takie zapotrzebowanie – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Przyznana kwota ma pozwolić na wybudowanie bądź zmodernizowanie łącznie ok. 125 km dróg. Umowy w sprawie dofinansowań mają być zawarte do końca czerwca, a remonty potrwają do października.

Jak przypomina samorząd wojewódzki, granty dotyczące dróg dojazdowych do pól pozwalają na utwardzenie dziesiątek bądź setek kilometrów dróg na obszarach wiejskich rocznie. Za każdym razem program spotyka się też z dużym zainteresowaniem gmin. Także przed rokiem środki otrzymały wszystkie jednostki, jakie ubiegały się o dotację.

Środków jest nieco mniej niż przed rokiem

UMWŁ przyznaje, że część dróg wiejskich nadal jest w złym, a nawet w katastrofalnym stanie technicznym. – Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych z pewnością poprawi też płynność ruchu i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – ocenił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. Stwierdził jednocześnie, że po odcinkach przeznaczonych do modernizacji poruszają się m.in. dzieci w drodze do szkoły.

Tegoroczna dotacja na budowę dróg jest nieco niższa niż przed rokiem – wówczas UMWŁ przeznaczył na ten cel ok. 23 mln zł, co pozwoliło na poprawę stanu technicznego ok. 250 km dróg. Ok. 21 mln zł rozdysponowano natomiast dwa lata temu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony