Partner serwisu

Łódzkie. Będzie rozbudowa drogi do węzła Zgierz na A2

ep. 16.05.2022

Łódzkie. Będzie rozbudowa drogi do węzła Zgierz na A2
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi planuje rozbudować drogę wojewódzką nr 702 prowadząca do węzła Zgierz na autostradzie A2. Poprawić ma się także DW nr 710 na terenie Konstantynowa Łódzkiego. Inwestor zamawia dla tych dwóch zadań dokumentację projektową do uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji.
Chodzi o projekt budowlany i wykonawczy wraz z uzyskaniem decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a w ramach opcji także pełnienie nadzoru nad realizacją zadań.

W przypadku drogi nr 702 projekt ma obejmować odcinek drogi od terenów przy węźle autostradowym Zgierz do wlotu na rondo przy przecięciu z ul. Boczną i Kasprowicza w Zgierzu. Obecna jednojezdniowa droga klasy Z ma być rozbudowana do parametrów drogi klasy G.

Nośność konstrukcji zostanie wzmocniona do 115 kN/oś a rozwiązania geometryczne mają być dostosowane do prognozowanych warunków ruchu. Projektowane będą chodniki o szerokości min. 2 m oraz ścieżki pieszo-rowerowe.

Dokumentacja projektowa ma być wykonana w ciągu 26 miesięcy.

Rozbudowa drogi nr 710 będzie dotyczyła odcinka o długości niespełna 2 km. Początek rozbudowywanego odcinka ma być dowiązany do zrealizowanej rozbudowy DW-710.

Obecnie DW-710 na tym fragmencie jest drogą jednojezdniową, klasy technicznej Z. Przebiega przez tereny zabudowy podmiejskiej na terenie gminy Konstantynów Łódzki.

Trasa zostanie przebudowana do klasy technicznej G, a konstrukcja nawierzchni wzmocniona do 115 kN/oś. Przewidziano 2-mtrowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaprojektowane ma być odwodnienie i oświetlenie.

Termin składania ofert mija 22 czerwca.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony