Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Ćwierć mld zł na inwestycje w drogi wojewódzkie w 2019 r.

Kasper Fiszer 09.05.2019

Łódzkie: Ćwierć mld zł na inwestycje w drogi wojewódzkie w 2019 r.
DW-716 w okolicach miejscowości Babyfot. DustAndShadow, lic. CC BY-SA 4.0
Przedstawiamy bardzo bogaty wykaz robót drogowych, jakich realizację planuje na ten rok Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Niebawem rozpoczną się prace przy największym z zawartych już kontraktów – na przebudowę DW-713 Kurowice – Ujazd. Mimo przesunięcia terminu uzyskania ZRID inwestycja ta ma zakończyć się zgodnie z pierwotnymi założeniami najpóźniej w październiku przyszłego roku.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi rozpoczął już w tym roku prace na całym szeregu dróg. Plany zakładają wydanie na realizację robót łącznie 264 mln 91 tys. 105 zł. To znacząco więcej niż rok wcześniej. Plan inwestycyjny na 2018 r. był bowiem wart nieco ponad 197 mln 612 tys. zł.

– Obecnie realizowane są roboty dotyczące następujących inwestycji: rozbudowa DW-716 na odcinku Stefanów – Rokiciny, rozbudowa DW-485 (przejście przez Pabianice: ul. Jutrzkowicka i Kilińskiego – tryb zaprojektuj i wybuduj), rozbudowa DW-485 od węzła na S8 do Dłutowa (zaprojektuj i wybuduj), rozbudowa DW-479 w Sieradzu (w ciągu ul. Uniejowskiej), budowa obwodnicy Kurzeszyna w ciągu DW-707, budowa obwodnicy Wąglan w ciągu DW-726, rozbudowa DW-703 na odcinku Chruślin – Brzozów, rozbudowa DW-702 (etap I – budowa ronda w Piątku), rozbudowa DW-785 na odcinku Młynek – Żytno, przebudowa DW-480 w miejscowości Kolonia-Zawady, rozbudowa DW-716 na odcinku Baby – Moszczenica i rozbudowa DW-710 na odcinku Konstantynów Łódzki – Lutomiersk (etap I – budowa ronda w Konstantynowie na ul. Lutomierskiej) – wylicza Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Podkreśla przy tym, że w przypadku ostatniego z wymienionych przedsięwzięć zdecydowano się na opisywany już na naszych łamach remont krótkiego odcinka torów tramwajowych, bo samorządy gminne wciąż planują przywrócenie tam ruchu.

DW-713: ZRID później, ale koniec robót zgodnie z pierwotnymi założeniami

Prace rozpoczną się też lada moment na DW-713 Kurowice – Ujazd. – To nasz największy kontrakt – zaznacza nasz rozmówca. Będzie on prowadzony w formule zaprojektuj i wybuduj, Inwestycja warta jest ponad 77 mln zł i została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Przebudowa obejmie odcinek o długości ok. 19 km. Nie będą natomiast prowadzone prace na znajdującym się mniej więcej w jego połowie rondzie w miejscowości Rokiciny, które było wykonane w 2010 r.

Inwestycja ta została nieco przesunięta w czasie, bo wciąż trwa oczekiwanie na uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. – Pierwotnie uzyskanie ZRID planowane było pod koniec ubiegłego roku. Mimo przesunięcia termin zakończenia inwestycji nie ulega zmianie i jest to 30 października 2020 r. – podkreśla Marcin Nowicki.

Przygotowywany jest szereg przetargów

W tym roku rozpisane mają być także przetargi na rozbudowę m.in. DW-728 (przejście przez Drzewicę), DW-483 na odcinku Bogumiłowice – Strzelce Wielkie, DW-713 (przejście przez Tomaszów Mazowiecki – etap II), DW-481 (przejście przez Pruszków), DW-486 na odcinku Ruda – Działoszyn (etap I – tryb zaprojektuj i wybuduj), DW-484 Zelów – Bełchatów (etap I), DW-726 w miejscowości Liciążna i DW-450 Wyszanów – Lubczyna. Ogłoszone ma być także postępowanie dotyczące skrzyżowania DW-482 i DW-480 w Sieradzu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony