Partner serwisu

Łódzkie: Dodatkowe utrudnienia podczas prac na DW-713

Kasper Fiszer 30.03.2022

Łódzkie: Dodatkowe utrudnienia podczas prac na DW-713
fot. Piotr Wajman
Na spore utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego. W związku z trwającą przebudową DW-713 zamknięty zostanie bowiem kolejny odcinek. Zmiany wejdą w życie już dziś.
Wciąż toczy się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 713 na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Trasa ta stanowi połączenie zarówno z Łodzią, jak i z Opocznem i powiatem opoczyńskim. Jest więc jedną z najważniejszych dróg we wschhodniej części regionu. Stanowi też jedną z najważniejszych ulic na terenie miasta, więc powstające w związku z pracami utrudnienia są bardzo odczuwalne dla kierowców.

Głębokie wykopy w osi jezdni

Od dziś (środa 30 marca) ich poziom się wyraźnie zwiększy. – Do 13 kwietnia na ul. Mireckiego od Szczęśliwej do mostu na Pilicy ruch zostanie całkowicie zamknięty – mówi bowiem Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Zaznacza, że z odcinka nie będą mogły korzystać nawet pojazdy ciężarowe, dla których wydane zostało zezwolenie na przejazd przez plac budowy.

Zachowane zostaną jedynie dojazdy do posesji. – Zamknięcie jest konieczne dla zachowania bezpieczeństwa pracowników budowy i uczestników ruchu drogowego. Wykonawca przystąpi bowiem do wykonania prac przy kanalizacji sanitarnej. Głębokie wykopy w szalunkach w osi drogi uniemożliwią bezpieczny przejazd połową jezdni – tłumaczy nasz rozmówca.

Ciężarówki pojadą przez Spałę

Dodaje, że kierowcy ciężarówek, którzy dotychczas mogli przejechać wyłączanym z ruchu odcinkiem, teraz skierowani zostaną na objazd wyznaczony wcześniej dla pojazdów o masie powyżej 3,5 t. Oznacza to spore nadłożenie drogi, bo trasa wiedzie przez Spałę, Inowłódz Opoczno. Zwiększony zostanie więc także ruch ciężarowy w wypoczynkowej miejscowości Spała.

Przypomnijmy, że również 30 marca zaczną się spore utrudnienia w Działoszynie. Tam ZDW rozpoczyna remont drogi wojewódzkiej nr 486. Jej krótki fragment na terenie miasta pozostanie zamknięty do września.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony