Partner serwisu

Łódzkie. Droga rozbudowa drogi w Złoczewie

Przemysław Farsewicz 01.12.2022

Łódzkie. Droga rozbudowa drogi w Złoczewie
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi prowadzi przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 477 w Złoczewie. W ramach zadania powstanie rondo. Chodzi o prace na ul. Wieluńskiej, które obejmą ok. 270 metrów traktu.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi chce zlecić rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 477. Zamówienie ma dotyczyć ulicy Wieluńskiej w Złoczewie na odcinku od km 1+450,70 do km 1+720,20.

Na zadanie przygotowano ponad 5 mln zł. Niestety, dwie złożone w przetargu oferty przekroczyły przygotowany budżet. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Sieradza chce za prace 6,38 mln zł, zaś Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza – 6,5 mln zł. Oferty będą teraz analizowane pod kątem ceny (60 proc.), doświadczenia kierownika budowy (20 proc.) oraz okresu rękojmi (20 proc.).

W zakresie zadania znajdzie się rozbudowa skrzyżowania z drogą powiatową nr 4532E. Drogowcy planują w tym miejscu budowę ronda. Do zadań wykonawcy będzie należało także rozebrać istniejące i wybudować nowe zjazdy w ciągu drogi wojewódzkiej i powiatowej. Powstaną nowe elementy odwodnienia i odcinki kanalizacji deszczowej. W miejscu rozebranych powstaną nowe rowy kryte pod zjazdami wraz ze ściankami czołowymi. Prace obejmą rozbiórkę istniejących 2 przepustów pod drogą wojewódzką i w rejonie skrzyżowania. Powstanie nowe oświetlenie.

Droga po pracach dalej będzie traktem klasy G. Dla kierowców przewidziano dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra oraz pobocza o szerokości 1,5 metra. Zaprojektowano chodnik dla pieszych o zmiennej szerokości 1,5-2,0m. W rejonie ronda zaplanowano przejścia dla pieszych o szerokości 4,0 m na każdym wlocie. Projektowa prędkość drogi wynosi 50 km/h.

W przypadku wyboru którejś z ofert, wykonawca będzie miał 11 miesięcy na wykonanie prac.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony