Partnerzy serwisu:

Łódzkie: DW-483 w Szczercowie do rozbudowy

Kasper Fiszer 28.09.2020

Łódzkie: DW-483 w Szczercowie do rozbudowy
Wjazd do Szczercowafot. ZDW Łódź
Niebawem rozpoczną się prace drogowe w Szczercowie. Łódzki ZDW zawarł w zeszłym tygodniu umowę na rozbudowę niespełna kilometrowego odcinka DW-483. To kolejna inwestycja realizowana na tej ważnej trasie łączącej Łask z Częstochową.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi kontynuuje prace na drodze wojewódzkiej nr 483, która łączy Łask z Częstochową. Tym razem roboty prowadzone będą na terenie Szczercowa, gdzie zmodernizowana zostanie ul. Częstochowska. Oprócz nowej jezdni i chodników pojawi się tam oświetlenie. Zarządca drogi planuje także budowę zatoki autobusowej.

Duża konkurencja w przetargu wartym ponad 4 mn zł

– Warty 4,3 mln zł [netto] kontrakt zakłada rozbudowę ulicy na odcinku niecałego kilometra – mówi Marcin Nowicki, kierownik Zespołu ds. Informacyjnych w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Umowa pomiędzy ZDW a Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego została zawarta w zeszłym tygodniu w Łodzi. Spółka pokonała wyjątkowo liczną konkurencję, bo w odpowiedzi na ogłoszenie postępowania wpłynęło aż dziewięć ofert.

Oprócz zwycięzcy o zamówienie ubiegały się także firmy PUH „Domax” z Boronowa, konsorcjum PBDiM Mińsk Mazowiecki – Altor Mińsk Mazowiecki, Bitum Lipie Śląskie, Colas Polska Palędzie, PBDiM „Erbedim” Piotrków Trybunalski, Drog-Bud Lubojenka, PRDiM Czartki i Strabag Pruszków. Najtańsza była oferta firmy Bitum (4,3 mln zł; zwycięska była nieznacznie droższa). Najdroższą złożyło natomiast konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego (6,2 mln zł).

Prace w Szczercowie potrwają niemal rok

– Wykonawca robót rozbuduje skrzyżowania z drogami gminnymi, wykona nowe zjazdy na posesje, kanał technologiczny i odwodnienie oraz przepusty – wylicza nasz rozmówca. Przedstawiciel ZDW dodaje, że planowy termin zakończenia robót to koniec sierpnia przyszłego roku.

DW-483 to ważna droga regionalna, która w pewnym zakresie stanowi również alternatywę dla budowanej autostrady A1. Obecnie toczy się jej modernizacja na terenie powiatu pajęczańskiego. O inwestycji pisaliśmy na naszych łamach w maju.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony