Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Koniec prac na DW702 w Zgierzu

Roman Czubiński 25.07.2017

Łódzkie: Koniec prac na DW702 w Zgierzu
fot. ZDW Łódź
Po rocznej przebudowie początkowy odcinek ul. Piątkowskiej w Zgierzu (DW702) został udostępniony dla ruchu. Ważna dla ruchu w regionie droga została zmodernizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa. Samorząd planuje w kolejnych latach kontynuację prac na odcinku do Piątku.
– Przebudowa drogi rozpoczęła się 14 lipca ubiegłego roku – przypomina marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Długość zmodernizowanego odcinka wynosi 1100 metrów. Droga zmieniła swój kształt: została poszerzona, zyskała zatoki autobusowe oraz nowe chodniki. Dzięki przebudowanym skrzyżowaniom i nowemu oświetleniu stała się bezpieczniejsza. Wyremontowano także wiadukt nad linią kolejową nr 16 oraz kanał zrzutowy do Bzury. Cała inwestycja kosztowała 6,7 mln zł.

Mieszkańcy Zgierza odetchną

W ocenie prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego współpraca między samorządem wojewódzkim i miejskim przebiegała w sposób modelowy. Władze Zgierza we własnym zakresie przebudowały kanalizację sanitarną i deszczową. – Mieszkańcy czekali na ten remont od bardzo dawna. Chcemy, by takich inwestycji na terenie miasta było coraz więcej. Odetchną też mieszkańcy Proboszczewic, którzy nie będą już musieli znosić niedogodności związanych z ruchem objazdowym na czas remontu – mówi prezydent. Oprócz środków RPO, wojewódzkich i miejskich wykorzystano także środki z budżetu państwa.

W związku z oddaniem drogi do użytku linia autobusowa 61, dowożąca na przesiadkę w Łagiewnikach do centrum Łodzi, powróciła na trasę dawnej 51. Po apelach mieszkańców, w tym pracowników szpitala w Łagiewnikach, rozkład jazdy zostanie wzbogacony o kolejne kursy.

Będzie kontynuacja

Droga 702 będzie przenosiła intensywny ruch samochodowy, wyprowadzając go z aglomeracji łódzkiej na północ. Prowadzi ona do zjazdu z autostrady A2 w Dąbrówce Wielkiej, a dalej – w kierunku Piątku i Kutna. Władze województwa planują przebudowę kolejnych odcinków aż do Piątku.

– Przygotowujemy dokumentację do przetargu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Poprawa bezpieczeństwa na tym fragmencie trasy jest konieczna. Środki na modernizację 21-kilometrowego odcinka Zgierz – Piątek są wpisane w nasz plan inwestycyjny. Wykorzystamy do tego celu środki unijne – zapowiada Stępień. Po uzyskaniu decyzji ZRID oraz oceny oddziaływania na środowisko realizacja przedsięwzięcia ma rozpocząć się w 2018 r. i potrwać trzy lata. Inwestycje na drogach wojewódzkich w bieżącej perspektywie (łącznie 38 zadań) mają mieć łączną wartość ok. 560 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony