Partner serwisu

Łódzkie: Koniec przebudowy DW-713 w Tomaszowie. „Nowoczesna arteria”

Kasper Fiszer 29.09.2022

Łódzkie: Koniec przebudowy DW-713 w Tomaszowie. „Nowoczesna arteria”
fot. Piotr Wajman
Samorząd województwa łódzkiego podsumował zakończoną niedawno przebudowę drogi nr 713 na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Władze regionu podkreślają zwłaszcza aspekty związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu. Argumentują, że z arterii korzystają m.in. dzieci idące do szkół.
Droga wojewódzka nr 713, która łączy Łódź z Tomaszowem Mazowieckim i Opocznem, jest jedną z najważniejszych tras tej kategorii w województwie łódzkim. Na terenie Tomaszowa Mazowieckiego biegnie w okolicach centrum miasta, więc przenosi nie tylko ruch regionalny czy dalekobieżny, ale też lokalny. Niedawno zakończyła się modernizacja czterokilometrowego odcinka tego ciągu przebiegającego przez Tomaszów realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Województwo chwali się m.in. zatokami autobusowymi i chodnikami

– Bezpieczne dojście do szkoły to przede wszystkim bezpieczne drogi – stwierdzają służby prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, podkreślając, że wykonana modernizacja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo uczniów zmierzających każdego dnia ulicami, którymi biegnie droga wojewódzka. Jak oceniał marszałek Grzegorz Schreiber, wielu mieszkańców Tomaszowa marzyło o remoncie drogi. Jego zdaniem zmiany, jakie wprowadzono podczas przebudowy, są bardzo wyraźne.

– Powstała nowoczesna arteria, która ma piętnaście skrzyżowań, trzy ronda i dwanaście zatok autobusowych – wyliczał samorządowiec. Podkreślił, że wzdłuż jezdni ułożono łącznie osiem km nowych chodników (po cztery km na każdej stronie ulicy). Zwracał też uwagę, że przebudowa zakończyła się dwa miesiące przed pierwotnie wyznaczonym terminem.

Rząd przychylny aktualnemu samorządowi województwa

Prace zostały sfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ocenił, że inwestycja jest przykłądem dobrej współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego z rządem. Oba organy władzy są kierowane przez polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością, a od początku aktualnej kadencji sejmiku województwa region podkreśla, że jego kontakty z władzami centralnymi są bardzo dobre, co zdaniem polityków PiS przekłada się na korzystne rozstrzygnięcia dla Ziemi Łódzkiej.

Grzegorz Schreiber zapowiedział, że wkrótce przeprowadzone zostaną kolejne remonty dróg zarządzanych przez ZDW. Na razie nie podał jednak konkretów dotyczących dalszych inwestycji.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony