Partner serwisu

Łódzkie ma dotacje na trzy obwodnice

Redakcja 23.05.2022

Łódzkie ma dotacje na trzy obwodnice
fot. Google Maps
Obwodnice Bełchatowa, Kwaskowa i Pragi otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowy o dotacje zostały podpisane. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi.
Łącznie dotacje wyniosą 76 mln zł. Inwestycje, które otrzymają wsparcie to: obwodnica Bełchatowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484, obwodnica Kwaskowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 710 oraz obwodnica Pragi w ciągu drogi wojewódzkiej nr 703.

– Umowy na dofinansowanie trzech obwodnic w województwie łódzkim to realne wsparcie dla władz samorządowych w poprawie jakości dróg, z których codziennie korzystają mieszkańcy Bełchatowa, Kwaskowa i Pragi, a także kierowcy przejeżdżający przez te miejscowości. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zwiększa się komfort życia i bezpieczeństwo w wielu regionach naszego kraju – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk cytowany w komunikacie.

Wschodnia obwodnica Bełchatowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484 będzie miała ok. 8,1 km długości. Całkowita wartość tego zadania wyniesie 124,8 mln zł, a przyznana kwota dofinansowania z RFRD to 62,4 mln zł. Planowany termin oddania obwodnicy do użytkowania to I kwartał 2026 roku.

Nowy powstanie w ciągu drogi łączącej Łask z Kamieńskiem, czyli krajowe trasy S8 i A1.

Obwodnica Pragi ma mieć ok. 14, km długości a jej koszt to 14,5 mln zł, w tym dotacja 7,2 mln zł. Planowany termin oddania do użytkowania tej obwodnicy to II kwartał 2023 roku. Jesienią ubiegłego roku została podpisana umowa z wykonawcą – konsorcjum PRDM Czartki i PRDM Poddębice.

Koszt budowy obwodnicy Kwaskowa to 12.9 mln zł. Rząd przyznał jej dotację w kwocie 6,4 mln zł. Inwestycja w ciągu drogi wojewódzkiej nr 710 ma być gotowa w I kwartale 2024 roku. Nowa trasa ma mieć 0,6 km długości.

Dofinansowanie z RFRD obejmie zarówno przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i budowę obwodnic.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wsparcie uzyskują inwestycje polegające na budowie, przebudowie lub modernizacji dróg samorządowych. W 2021 roku do tego programu włączone zostały obwodnice w ciągu dróg wojewódzkich. Dzięki temu dofinansowanych zostanie 51 zadań o łącznej wartości przeszło 4,5 mld zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony