Partnerzy serwisu:

Łódzkie. Między Piotrkowem a Kamieńskiem jedna stacja tankowania mniej

ep. 21.10.2019

Łódzkie. Między Piotrkowem a Kamieńskiem jedna stacja tankowania mniej
Fot. Google Maps
Kierowcy podróżujący rozbudowywanym do parametrów autostrady odcinkiem drogi krajowej nr 1 między Piotrkowem a Kamieńskiem muszą się liczyć z dodatkowym utrudnieniem. Bez tankowania trzeba będzie przejechać odcinek o długości 85 km.
W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac dotyczących budowy autostrady A1 między Piotrkowem a Kamieńskiem od środy 23 października zniknie możliwość tankowania na stacji w miejscowości Kargał Las koło Piotrkowa.Wyświetl większą mapę

Utrudnienie wiąże się z przełożeniem ruchu na jedną jezdnię na tym odcinku. – Oznacza to, że blisko 85-kilometrowy odcinek: od MOP-u Wiśniowa Góra (na wysokości Łodzi) do Wikłowa w województwie śląskim będzie pozbawiony możliwości tankowania pojazdów – informuje łódzka GDDKiA. Zmiana dotyczy obu kierunków jazdy: zarówno w stronę Śląska, jak i Łodzi.

Dyrekcja przypomina, że w praktyce droga na tym odcinku prowadzi przez plac budowy, co trzeba uwzględnić w planach dotyczących tankowania.

Odcinek przyszłej A1 między Piotrkowem a Kamieńskiem liczy 25 km długości. Jego wykonawcą jest Mirbud. To tzw. odcinek B przyszłej autostrady A1 między Tuszynem i Częstochową. Umowa z wykonawcą została zawarta w kwietniu tego roku. Prace budowlane ruszyły we wrześniu.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony