Partnerzy serwisu:

Łódzkie. Most przez Wartę w Warcie rozbudowany

ep. 17.12.2018

Łódzkie. Most przez Wartę w Warcie rozbudowany
fot. ZDW Łódź
Zakończyły się prace związane z rozbudową mostu przez Wartę w miejscowości o tej samej nazwie. Jedna z największych inwestycji w województwie łódzkim została zrealizowana w ciągu DW-710, która łączy Łódź z zachodnią częścią województwa.
Inwestycje była realizowana od listopada 2016 roku. Wiązała się z rozebraniem starego obiektu i budową nowego mostu łukowego o konstrukcji stalowej. Rozbudowane zostały także prowadząca do niego jezdnia wraz z poboczami i zjazdami. Powstała nowa kanalizacja deszczowa, a także przepust z funkcją przejścia dla płazów i małych zwierząt. Wzmocniono także dno doliny rzeki oraz wykonano opaskę brzegową.Wyświetl większą mapę

Nowy most ma 224 metry długości. Ma klasę obciążenia A (tj. do 50 ton). Rozpiętość najdłuższego przęsła mostu to 70 m, a szerokość obiektu to 16 m.

W sumie przebudowany został odcinek drogi o długości 1 km.

Przy rozbudowie mostu zużyto 4649 m3 betonu, 584 t stali zbrojeniowej i 143 t stali sprężającej. Wykorzystano ok. 2,5 tys. pali fundamentowych.

Koszt inwestycji to 33,5 mln zł. Rozbudowę zrealizowało konsorcjum, na czele którego stała firma Intop.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 oraz budżetu państwa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony