Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Niebezpieczne skrzyżowanie w Błaszkach przebudowane

Redakcja 03.01.2019

Łódzkie: Niebezpieczne skrzyżowanie w Błaszkach przebudowane
fot. GDDKiA
Zakończyła się przebudowa skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 12 w miejscowości Błaszki. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln zł i była prowadzona w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
Dzięki realizacji przedsięwzięcia kierowcy jadący przez Błaszki i mieszkańcy miasta są bardziej bezpieczni. W ramach programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych przebudowane zostało skrzyżowanie drogi Krajowej nr 12 z drogą wojewódzką 710 na 302-im kilometrze drogi.

Jak podaje łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – prace obejmowały szeroki zakres: od wymiany konstrukcji drogi, (co poprawi jej trwałość i będzie zapobiegało w przyszłości powstawaniu kolein) po zmianę geometrii skrzyżowania. Wybudowano także nowe chodniki, zatoki autobusowe oraz nową kanalizację deszczową, dzięki czemu na drodze podczas intensywnych opadów deszczu nie będzie gromadziła się woda.

Ponadto w tym miejscu powstała sygnalizacja świetlna, która zwiększy bezpieczeństwo zwłaszcza pieszych. Nowoczesne urządzenie wyposażone jest w systemy dopasowujące cykle pracy (czas wyświetlania sygnałów) do sytuacji na drodze. W przypadku braku zgłoszenia chęci przejścia przez jezdnię, co można uczynić za pomocą przycisków, cały czas będzie wyświetlane zielone światło dla samochodów, co znacznie poprawi płynność ruchu.

View Larger Map

Kolejnym elementem wpływającym na poziom bezpieczeństwa jest nowoczesne oświetlenie drogi. Stare tradycyjne lampy zostały zastąpione nowoczesnymi, bardziej efektywnymi i oszczędniejszymi lampami ledowymi. Łącznie pracami objęty został odcinek drogi o długości 310 metrów, poza wspomnianymi zmianami pojawiło się na nim również nowe bardziej czytelne oznakowanie pionowe i poziome.

Prace wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Sieradza. Koszt przedsięwzięcia opiewał na 3,297 mln zł. Wykonawca zobowiązał się objąć roboty 6-letnim okresem gwarancji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony