Partner serwisu

Łódzkie: Osiem ofert w przetargu na projekt rozbudowy DK-45

GR 18.10.2021

Łódzkie: Osiem ofert w przetargu na projekt rozbudowy DK-45
fot. Google Maps
Osiem ofert wpłynęło w przetargu na opracowanie projektu rozbudowy drogi krajowej numer 45 między Czarnożyłami a Złoczewem (woj. łódzkie). Nie powinno być problemu z wyłonieniem wykonawcy, bo trzy z ośmiu ofert mieszczą się w kwocie ok. 3,4 mln złotych zaplanowanej przez GDDKiA.
Chodzi o odcinek o długości około 12-kilometrów klasy G. Szerokość jezdni wynosi tam 6 metrów, a nośność – 100 kN na oś. – Ogólny stan drogi na tym fragmencie ze względu na brak nośności, określono jako krytyczny. Wobec braku istniejącej infrastruktury na większym odcinku drogi ruch pieszy i rowerowy odbywa się aktualnie po jezdni drogi krajowej – czytamy w dokumentacji opracowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Na odcinku Czarnożyły (pow. wieluński) – Złoczew (pow. sieradzki) DK-45 ma zostać rozbudowana. W planie jest m.in.: poszerzenie jezdni, dostosowanie drogi do przenoszenia obciążeń 115 kN/oś na całym odcinku, przebudowa skrzyżowań (w tym budowa lewoskrętów), budowa chodników i alejek pieszo-rowerowych, przebudowa zatok autobusowych i budowa nowych, wymiana latarni oraz przebudowa przepustów. Most w Oleśnicy (powiat wieluński) ma zostać rozebrany, a w jego miejsce pojawi się nowy obiekt.

Na razie jest to jednak melodia przyszłości. Póki co łódzki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na wykonanie projektu przebudowy. Dokumentacja powinna być gotowa w ciągu 2,5 roku od podpisania umowy z wykonawcą, ale czas realizacji zamówienia został określony na prawie 5 lat, bo zwycięska firma będzie też sprawować nadzór autorski nad robotami budowlanymi.

Dzisiaj (poniedziałek, 18 października) poznaliśmy oferty zainteresowanych firm. Na wykonanie dokumentacji projektowej GDDKiA chce wydać nieco ponad 3,4 mln złotych brutto. Nie powinno być problemu z wyłonieniem wykonawcy, bo trzy z ośmiu ofert mieszczą się w kwocie zaplanowanej przez urzędników. Najmniej, bo prawie 2,4 mln złotych oczekuje spółka Safege. Około 2,9 mln złotych proponuje CertusVia z Warszawy. Na 3,2 mln złotych opiewa oferta złożona przez konsorcjum składające się z Biura Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu oraz spółki Voessing Polska z Bydgoszczy. Z kolei najwięcej, bo 6,4 mln złotych, zaproponowała spółka Schuessler-Plan Inżynierzy. Pozostałe oferty: 4,7 mln zł – Mosty Katowice, 4,5 mln zł – konsorcjum S.T.I. Polska oraz S.Te.P, 4,4 mln zł – konsorcjum TPF oraz TPF Getinsa Euroestudios, 3,9 mln zł – Piotr Szymański – Zakład Projektowo Budowlany.

Przy wyborze zwycięzcy urzędnicy będą brać pod uwagę głównie cenę (waga 60%), ale też doświadczenie pracowników poszczególnych firm (waga 40%). Obowiązywało wadium w wysokości 50 tysięcy złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony