Partner serwisu

Łódzkie planuje dwie nowe obwodnice

Kasper Fiszer 06.04.2022

Łódzkie planuje dwie nowe obwodnice
fot. Jaroslaw Goralczyk, lic. CC BY-SA 4.0
Na drogach województwa łódzkiego ma być bezpieczniej nie tylko dzięki nowym obwodnicom, ale i dzięki infrastrukturze dla pieszych. Samorząd przedstawia plany wykorzystania rządowych środków na budowę obwodnic i zapowiada realizację zadań, na jakie zagłosowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego.
Wśród planowanych na ten rok inwestycji drogowych województwa łódzkiego znajduje się oczekiwana budowa wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Zadanie jest dofinansowane z rządowego programu budowy obwodnic, a nowy odcinek stanie się częścią drogi wojewódzkiej nr 484. Trasa ta łączy Kamieńsk z Buczkiem, a w Bełchatowie przecina się z krajową 74.

Dwie obwodnice z rządowym wsparciem

Szacunkowa wartość prac to prawie 125 mln zł. – Cała wschodnia obwodnica Bełchatowa ma mieć ok. 8 km – informuje Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Wybudowanie odcinka ma zakończyć się w 2025 r. i będzie jedną z najważniejszych inwestycji drogowych w Bełchatowie w ciągu kilku ostatnich lat.

W przygotowaniu jest także budowa obwodnicy Kwaskowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 710. Trasa ta łączy Łódź z Błaszkami. Również ta inwestycja została dofinansowana z rządowego programu budowy obwodnic. W tym wypadku nowy odcinek będzie o wiele krótszy, bo jego planowana długość to ok. 500 m.

Kilka projektów dotyczących infrastruktury pieszej


W miejscowości Rossoszyce ZDW poprawi zaś jakość infrastruktury pieszej, budując chodnik wzdłuż drogi wojewódzkiej. Zadanie jest realizowane w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego „Łódzkie na plus”. W każdej edycji budżetu pojawiają się przedsięwzięcia związane z ruchem niechronionych uczestników wzdłuż dróg zarządzanych przez region.

Podobny zakres prac ma zostać zrealizowany przy drodze nr 481 (również w tym przypadku środki pochodzić będą z budżetu obywatelskiego). Wzdłuż drogi nr 485 w Zawadach powstanie zaś ciąg pieszo-rowerowy. W gminie Wieluń powstać mają bezpieczniejsze przejścia dla pieszych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony