Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Powstał nowy układ drogowy do strefy ekonomicznej w Ksawerowie

Kasper Fiszer 17.06.2019

Łódzkie: Powstał nowy układ drogowy do strefy ekonomicznej w Ksawerowie
Nowe rondo w Pabianicachfot. ŁSSE
Do sieci dróg publicznych włączono właśnie nowo powstałą drogę prowadzącą do terenów przemysłowych w Ksawerowie. Około kilometrowy odcinek sfinansowała w większości Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która zapewnia, że może pomóc gminom w przyciągnięciu inwestorów m.in. właśnie dzięki doprowadzaniu do niezagospodarowanych jeszcze obszarów ciągów komunikacyjnych i uzbrajaniu działek. – To była udana współpraca – mówią zgodnie zarząd ŁSSE i samorząd Ksawerowa.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna była głównym inwestorem budowy nowego węzła drogowego, z którego wychodzi droga prowadząca do terenów przemysłowych w Ksawerowie. ŁSSE wyłożyła na ten cel 3,3 mln zł, a wszystkie prace kosztowały 1,2 mln zł więcej. Za łączną kwotę 4,5 mln zł w ciągu trzech miesięcy udało się wybudować drogę, która połączyła ul. Rypułtowicką w Pabianicach z obszarem Strefy w Ksawerowie przy ul. Miele (taką nazwę – związaną rzecz jasna z nowym inwestorem – otrzymała dawna ul. Giełdowa).

Jeśli potrzeba uzbroić teren, ŁSSE gotowa jest wyłożyć swoje środki

– Budowa drogi rozpoczęła się 6 marca i zgodnie z planem zakończyła się na początku czerwca – mówi Mateusz Słonecki, rzecznik prasowy ŁSSE. Didaje, że nowy odcinek sieci drogowej ma długość niecałego kilometra. W ramach tego samego projektu wybudowano również rondo w śladzie ul. Rypułtowickiej w Pabianicach przed skrzyżowaniem z DK-14.

Inwestycja ma wpisywać się w politykę Strefy dotyczącą wspierania gmin w przyciąganiu inwestorów. – Gdy pojawia się potrzeba uzbrojenia terenów, to my jesteśmy gotowi to zrobić. To jest przekaz skierowany nie tylko w stronę gminy Ksawerów, ale także wszystkich gmin, które są na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – podkreślał podczas wczorajszej konferencji prasowej Marek Michalik, prezes ŁSSE. Pierwszym inwestorem, który zdecydował się na wybudowanie swojej fabryki na nowym obszarze, jest wspomniany już producent sprzętu AGD Miele.

Ksawerów: Strefa wspiera nie tylko finansowo, ale i merytorycznie

Zarząd Strefy podaje przykład budowy nowego węzła jako obrazujący możliwość dobrej współpracy spółki z lokalnym samorządem. W podobnym tonie wypowiadał się wczoraj Adam Topolski, wójt gminy Ksawerów. – Podjęcie się przez ŁSSE bycia inwestorem zastępczym było bardzo dużym odciążeniem dla naszej gminy. Dziękuję za wsparcie finansowe i merytoryczne. Wszystkie podjęte działania dają nadzieję, że kolejne firmy, które będą chciały zainwestować właśnie tutaj, pojawią się bardzo szybko – stwierdził.

Nowa droga leży na pograniczu trzech gmin: przebiega przez miasta Pabianice i Łódź oraz gminę Ksawerów. – Na prawie kilometrowym odcinku drogi powstało oświetlenie, a na części – chodnik i ścieżka rowerowa – podkreślono w wydanym komunikacie prasowym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony