Partner serwisu

Łódzkie: Prace na DW-486. Objazdy w Działoszynie

Kasper Fiszer 29.03.2022

Łódzkie: Prace na DW-486. Objazdy w Działoszynie
fot. Stefan.p21, lic. CC BY-SA 3.0
Rozpoczynają się zasadnicze roboty drogowe na DW-486 w Działoszynie. Inwestycja obejmuje krótki odcinek na terenie miasta i jest warta ok. 5 mln zł. Do końca września roboty realizować będzie Colas.
Samorząd województwa łódzkiego prowadzi przebudowę drogi wojewódzkiej nr 486, łączącej Działoszyn z Wieluniem. W związku z pracami w najbliższą środę 30 marca wejdą w życie spore zmiany w organizacji ruchu na terenie Działoszyna. Drogowcy mają wejść na plac budowy ok. godz. 7:00.

Objazd z wykorzystaniem dróg krajowych

Zamknięte zostaną ulice Wieluńska i Kościelna. – Zamknięcie będzie obowiązywało od Szewskiej do granicy miasta w kierunku Wielunia – zapowiada Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Objazd dla ruchu tranzytowego będzie poprowadzony drogą krajową nr 42 a następnie krajową 43.

– Zamknięcie nie dotyczy docelowych dojazdów do posesji, komunikacji zbiorowej i pojazdów budowy – zaznacza nasz rozmówca. Swoją komunikację bez przeszkód będzie więc obsługiwać m.in. PKS Wieluń. Dodajmy, że zamykana dla kierowców ulica jest jedną z najważniejszych dróg na terenie Działoszyna. Zmiany będą więc mocno odczuwalne także w ruchu ściśle lokalnym.

Pięciomilionowy kontrakt dla Colas

Przebudowa drogi obejmuje odcinek poddawany aktualnie zamknięciu. Inwestycja nie wykroczy więc poza Działoszyn. Prace warte są nieco ponad 5 mln zł. W ich zakres wchodzi m.in. przebudowa skrzyżowań, przewidziano też rozbiórkę i budowę zjazdów, budowę oświetlenia, przebudowę sieci wodociągowej czy elektroenergetycznej. Roboty mają zakończyć się we wrześniu tego roku.

Wykonawcą prac jest Colas. Podobnie jak w przypadku innych inwestycji prowadzonych obecnie przez ZDW, poprawie ma ulec także jakość infrastruktury pieszej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony