Partner serwisu

Łódzkie rozbuduje drogę w Złoczewie

Przemysław Farsewicz 27.10.2022

Łódzkie rozbuduje drogę w Złoczewie
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi rozpisał przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 477 w Złoczewie. W ramach zadania powstanie rondo. Chodzi o prace na ul. Wieluńskiej, które obejmą ok. 270 metrów traktu.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi chce zlecić rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 477. Zamówienie ma dotyczyć ulicy Wieluńskiej w Złoczewie na odcinku od km 1+450,70 do km 1+720,20.


fot. ZDW Łódź

W zakresie zadania znajdzie się rozbudowa skrzyżowania z drogą powiatową nr 4532E. Drogowcy planują w tym miejscu budowę ronda. Do zadań wykonawcy będzie należało także rozebrać istniejące i wybudować nowe zjazdy w ciągu drogi wojewódzkiej i powiatowej. Powstaną nowe elementy odwodnienia i odcinki kanalizacji deszczowej. W miejscu rozebranych powstaną nowe rowy kryte pod zjazdami wraz ze ściankami czołowymi. Prace obejmą rozbiórkę istniejących 2 przepustów pod drogą wojewódzką i w rejonie skrzyżowania. Powstanie nowe oświetlenie.

Droga po pracach dalej będzie traktem klasy G. Dla kierowców przewidziano dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra oraz pobocza o szerokości 1,5 metra. Zaprojektowano chodnik dla pieszych o zmiennej szerokości 1,5-2,0m. W rejonie ronda zaplanowano przejścia dla pieszych o szerokości 4,0 m na każdym wlocie. Projektowa prędkość drogi wynosi 50 km/h.

Składanie ofert wyznaczono do 30 listopada. Wykonawca będzie miał 11 miesięcy na wykonanie prac. Oferty będą analizowane pod kątem ceny (60 proc.), doświadczenia kierownika budowy (20 proc.) oraz okresu rękojmi (20 proc.).
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony