Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Rozpoczyna się przebudowa DW-483 w okolicach Łasku

Kasper Fiszer 30.07.2021

Łódzkie: Rozpoczyna się przebudowa DW-483 w okolicach Łasku
DW-483 w Gorczyniefot. Damianwiszowaty12, lic. CC BY-SA 3.0
Samorząd województwa łódzkiego zapowiedział przebudowę drogi wojewódzkiej nr 483 na krótkim odcinku początkowego fragmentu trasy. Międzywojewódzki ciąg ma spore znaczenie również dla dojazdów lokalnych, m.in. do Łasku. Wkrótce ma być łatwiej przemieszczać się tam nie tylko samochodem, ale i rowerem.
Droga wojewódzka nr 483 jest jedną z istotniejszych dróg tej kategorii w regionie łódzkim. Łączy Łask z Częstochową i stanowi częściowo alternatywę dla wciąż przebudowywanej autostrady A1. Ma jednak także spore znaczenie na odcinkach lokalnych, stanowiąc oś komunikacyjną szeregu miejscowości bądź umożliwiając dojazdy do miast powiatowych. Jednym z nich jest leżący na zachód od Łodzi Łask.

ZDW podkreśla wagę infrastruktury rowerowej i pieszej

ZDW kontynuuje realizację swojej polityki działań inrrastrukturalnych ukierunkowanych na niechronionych uczestników ruchu i ogłosił właśnie zamiar budowy ścieżki rowerowej wzdłuż początkowego odcinka drogi – od Łasku do Gorczyna. Ma być tam dopuszczony także ruch pieszy. – Niewielka inwestycja obejmie 0,6 km tej trasy – mówi Marcin Nowicki, kierownik Zespołu ds. Informacyjnych w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Zakres robót obejmuje także wymianę nawierzchni jezdni i przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi. Pod koniec lipca regionalny zarządca zawarł już umowę na przeprowadzenie prac. Obejmuje ona również budowę nowego odwodnienia, oświetlenia drogowego, zjazdów na posesje i kanału technologicznego. – Ponadto rozbudowany będzie przepust pod drogą – informuje nasz rozmówca.

Kontrakt dla piotrkowskiego PRDM

– Wartość wszystkich robót to 2,9 mln zł – stwierdza przedstawiciel ZDW. Ich wykonawcą będzie PRDM z Piotrkowa Trybunalskiego. Część środków na przebudowę wyłożyła gmina Łask. Planowany termin zakończenia kontraktu to lipiec przyszłego roku.

W ostatnim czasie ZDW rozpoczął kilka ważnych inwestycji drogowych, także mających znacznie większy wpływ na kształt sieci drogowej regionu. Największą z nich jest przedłużenie tzw. trasy Górna z Łodzi w kierunku węzła autostradowego Łódź-Górna (trwa przetarg). Ta inwestycja realizowana będzie w porozumieniu z miastem Łódź, które przeprowadzi roboty na swojej części planowanej drogi.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony