Partner serwisu

Łódzkie: Węzeł Kutno na A1 otwarty

Edyta Wsół 26.06.2015

Łódzkie: Węzeł Kutno na A1 otwarty
fot. GDDKiA
Budimex zakończył prace na budowie węzła Kutno Wschód na skrzyżowaniu autostrady A1 i drogi krajowej nr 92. Węzeł od czwartku jest w eksploatacji i powinien znacznie poprawić układ komunikacyjny w rejonie Kutna i samym mieście.
Otwarcie węzła sprawiło, że kierowcy jadący DK-92 od strony Łowicza i Warszawy oraz Poznania nie będą musieli przejeżdżać przez Kutno, by dostać się na autostradę A1 do Gdańska. Do tej pory musieli jechać DK-60 do węzła Kutno Północ.

GDDKiA przypomina, że przed otwarciem węzła Kutno Wschód podróż trwała dłużej, a ruch w mieście był znacznie większy. Teraz czas przejazdu skróci się w sposób odczuwalny, a warunki życia w Kutnie poprawią się.


Wyświetl większą mapę

Budowę węzła Kutno kontynuował po upadłym Poldimie Budimex. Prace rozpoczęły się pod koniec kwietnia 2014 roku. Nowy wykonawca wybudował też łącznice i dwa Miejsca Obsługi Podróżnych, dokończył również prace na kilku wiaduktach.

Wartość kontraktu realizowanego przez Budimex to 61,6 mln zł, który zgodnie z umową miał 13 miesięcy na zakończenie prac.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony