Partnerzy serwisu:

Łódzkie z rządowym dofinansowaniem modernizacji DW-785

Kasper Fiszer 15.06.2019

Łódzkie z rządowym dofinansowaniem modernizacji DW-785
DW-785 w Żytniefot. Zanfra, lic. CC BY-SA 3.0 pl
Województwo łódzkie otrzymało ponad 13 mln zł subwencji z budżetu centralnego na remont DW-785 pomiędzy Żytnem a Młynkiem. To trasa w południowej części regionu, która zapewnia skomunikowanie Radomska z Włoszczową. Roboty toczą się od zeszłego roku. Jeszcze przez kilka miesięcy droga będzie nieprzejezdna.
6 kwietnia w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi miało dojść do podpisania umowy pomiędzy wojewodą łódzkim a marszałkiem województwa łódzkiego, która regulowałaby kwestie dofinansowania inwestycji drogowych ze środków centralnych. W ostatniej chwili zaproszenie dla mediów wraz z całą uroczystością jednak odwołano. Jak uspokaja samorząd regionalny, ostatecznie wojewoda Zbigniew Rau i marszałek Grzegorz Schreiber dopełnili niezbędnych formalności, a wyasygnowane pieniądze nie są w żaden sposób zagrożone.

80 proc. tegorocznych wydatków sfinansuje budżet centralny

– W planowanym terminie z uwagi na inne wydarzenia marszałek z wojewodą nie mogli podpisać umowy. Zrobili to jednak w innym czasie bez zapraszania mediów – poinformował nas Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Porozumienie dotyczy subwencji z budżetu państwa przeznaczonej na modernizację fragmentu DW-785 pomiędzy Żytnem a Młynkiem. Odcinek ten ma ok. 4,8 km długości.

Sama DW-785 łączy natomiast województwa łódzkie i świętokrzyskie, biegnąc z Ciężkowic (węzeł z DW-784) do Włoszczowy (węzeł z DW-782). Na terenie województwa łódzkiego leży 20 km tej trasy. Zdaniem władz regionalnych pełni ona dużą rolę w komunikacji pomiędzy Radomskiem a Włoszczową. – Nasza inwestycja została wsparta kwotą 13,5 mln zł, co stanowi 80 proc. środków zaplanowanych do wydatkowania w tym roku. Resztę pokryje budżet województwa łódzkiego – zapowiadają służby prasowe UMWŁ.

Droga jest od miesięcy zamknięta dla ruchu

Prace modernizacyjne zaczęły się w zeszłym roku i, jak zapowiada UMWŁ, zakończą się planowo jeszcze w 2019 r. Niebawem toczące się prace budowlane ma wizytować marszałek województwa Grzegorz Schreiber. – Kompleksowość robót powoduje zupełne wyłączenie odcinka z użytkowania – czytamy w przesłanym nam komunikacie.

Ciąg komunikacyjny zamknięty jest od 30 października zeszłego roku. Objazd poprowadzony jest z Żytna drogą powiatową do Sekurska, następnie również drogą powiatową w kierunku miejscowości Cielętniki do skrzyżowania z DW-784 i tą drogą wojewódzką do Młynka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony