Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Zamknięty odcinek DW-450. Trwa modernizacja

Kasper Fiszer 13.09.2021

Łódzkie: Zamknięty odcinek DW-450. Trwa modernizacja
Wiadukt nad drogą wojewódzką nr 450 w Wieruszowiefot. Stefan.p21, lic. CC BY-SA 3.0
Kierowcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami w okolicach Wieruszowa. Łódzki ZDW przebudowuje bowiem drogę nr 450 prowadzącą w kierunku wielkopolskiego Kalisza. Prace potrwają jeszcze około rok.
Trwa zapowiadana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 450 na terenie powiatu wieruszowskiego. Łącząca leżący w województwie wielkopolskim Kalisz z Wieruszowem trasa jest remontowana na odcinku Byczyna – Wyszanów. Inwestycja wkracza teraz w kolejną fazę, która wiąże się z istotnymi utrudnieniami w ruchu.

Objazd drogami powiatowymi bądź z wykorzystaniem krajówki

Droga została zamknięta, a dla kierowców wyznaczono trasy objazdowe. Pojazdy o masie do 3,5 t kierowane są drogami powiatowymi przez Jurków i Cieszęcin. Cięższe samochody pojadą natomiast przez Grabów nad Prosną, Ostrzeszów i Kępno do Wieruszowa z wykorzystaniem DW-449, DK-11 i DW-482.

– Inwestycja zakłada m.in. wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi, budowę chodników, zjazdów, ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych, odwodnienia czy oświetlenia drogowego – mówi Marcin Nowicki, kierownik Zespołu ds. Informacyjnych w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Dodaje, że na modernizowanym odcinku powstanie także kanał technologiczny. Wykonawcą robót jest Colas, a planowy termin ich zakończenia to wrzesień 2022 r.

Miliony na odcinki wjazdowe do województwa łódzkiego


– Koszt robót to 8,4 mln zł – podsumowuje nasz rozmówca. Podkreśla także, że przedsięwzięcie wpisuje się w realizowany przez region łódzki proces modernizacji tzw. odcinków bramowych. Mowa tu o wjazdach na teren województwa łódzkiego z regionów ościennych, które łączą region z ważnymi węzłami komunikacyjnymi.

Droga nr 450 stanowi jego zdaniem część takiego układu. – Rozprowadza ona ruch m.in. z węzła na trasie S8 pod Wieruszowem – aargumentuje Marcin Nowicki.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony