Partnerzy serwisu:

Łódzkie: ZDW przygotowuje kolejne prace na DW-726

Kasper Fiszer 05.05.2020

Łódzkie: ZDW przygotowuje kolejne prace na DW-726
Żarnów, okolice skrzyżowania DW-726 z DK-74fot. Jarosław Kruk, lic. CC BY-SA 3.0
W Opocznie przebudowane będzie ważne skrzyżowanie dróg wojewódzkich. W ramach oddzielnego zadania roboty obejmą także kolejny odcinek DW-726. Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje procedury, które wyłonią wykonawców dokumentacji tych inwestycji.
W zeszłym roku Zarząd Dróg Wojewódzkich oddał do użytku obwodnicę miejscowości Wąglany w ciągu drogi wojewódzkiej nr 726 łączącej Rawę Mazowiecką z Opocznem i Żarnowem. Prace warte ok. 12 mln zł obejmowały m.in. budowę 0,7 km drogi w nowym śladzie, a także – zgodnie z aktualnym trendem dotyczącym większości przebudów dróg wojewódzkich w regionie – budowę chodników i oświetlenia ulicznego. Zarządca DW-726 planuje kolejne prace na tej trasie.

Kolejne prace na DW-726, także w samym Opocznie

– W tym roku kontynuowane są przygotowania do rozbudowy drogi na odcinku Opoczno – Żarnów. W zeszłym roku prowadziliśmy w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami, zlecono też opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów niezbędnych do wydania decyzji środowiskowej – relacjonuje Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. W tym roku, w ramach oddzielnego zadania, zlecone ma zostać również przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy skrzyżowania DW-713 i DW-726 w Opocznie.

Obie te drogi są kluczowymi elementami infrastruktury drogowej w powiecie opoczyńskim. DW-713 stanowi bowiem podstawowe połączenie z Tomaszowem Mazowieckim i z Łodzią (w stolicy województwa dociera do DK-14). W przeciwnym kierunku prowadzi zaś do Januszewic, gdzie kończy się węzłem z DK-12

Powiat opoczyński ma w planach budowę nowej drogi

Swoje inwestycje przygotowuje także powiat opoczyński. W tym roku kontynuowane są prace dotyczące przebudowy drogi Kozienin – Kłopotów na odcinku Popielawy – Kazimierzów. Prowadzony będzie też czwarty etap rozbudowy drogi Opoczno – Petrykozy – granica powiatu. Roboty mają toczyć się także na terenie Libiszowa (0,75 km) i w Kraśnicy. Zarząd Dróg Powiatowych w Opocznie zleci ponadto przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy nowej drogi łączącej Owczary z drogą Strzelce – Błogie połączoną z rozbudową wspomnianej drogi na odcinku od Strzelec do węzła z DK-12. Dokumentacja powstać ma też ws. przebudowy drogi Żarnów – Pilchowice.

– Powiat opoczyński administruje siecią dróg o długości 332 km – mówi Andrzej Reszel, dyrektor ZDP Opoczno. Ocenia on, że aż około połowa z nich wymaga nakładów inwestycyjnych. Nasz rozmówca podkreśla, że samorząd pozyskuje środki krajowe i unijne, a wkład własny pokrywa solidarnie po 50 proc. z gminami, na terenie których znajdują się przebudowywane odcinki. Mimo to pieniędzy jest zbyt mało, by pokryć wszystkie potrzeby. Przedstawiciel ZDP mówi także o nowym obowiązku wyznaczania kanału technologicznego wzdłuż przebudowywanych i budowanych dróg publicznych wszystkich kategorii, jaki wynika ze znowelizowanej ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. – Znacząco podniesie to zarówno koszty przygotowania dokumentacji, jak i samej budowy – ocenia Andrzej Reszel.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony