Partner serwisu

Lubaczów na Podkarpaciu z szansą na przebudowę skrzyżowania

Przemysław Farsewicz 30.11.2022

Lubaczów na Podkarpaciu z szansą na przebudowę skrzyżowania
fot. Google Maps
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi przetarg na opracowanie dokumentacji dla rozbudowy skrzyżowania w miejscowości Lubaczów na Podkarpaciu. Przebiega tędy droga wojewódzka nr 867.
Do przyszłego wykonawcy będzie należało opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego i innej dokumentacji potrzebnej do zrealizowania w przyszłości rozbudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 867 z ulicami Kościuszki, Wyspiańskiego i Słowackiego w miejscowości Lubaczów. Drogowcy chcą, aby w tym miejscu powstało rondo o pięciu wlotach.


Zamawiający przygotował 219 tys. zł na opracowanie dokumentacji. Dwóm firmom z czterech udało się zmieścić w kosztorysie. Najtańsza oferta opiewa bowiem na 176 tys. zł od katowickiej firmy LPW Engineering. Nieco droższa jest rzeszowska firma S.C. ATTILA M. Królicki i W. Jóźwiak. Ten oferent wycenił prace projektowe na 184,5 tys. zł. Najdroższa oferta wyniosła natomiast 292,7 tys. zł. Oferty będą oceniane nie tylko pod kątem ceny (60 proc.), ale także pod kątem okresu przedłużonej gwarancji (40 proc.). Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na przygotowanie wszelkiej dokumentacji, na którą ma udzielić minimum 12 miesięcy gwarancji.

Jak wskazuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, obecna geometria skrzyżowania, które jest rozciągnięte wzdłuż drogi wojewódzkiej i posiada pięć wlotów, pozwala wyłącznie samochodom poruszającym się po drodze głównej DW 867 na płynny przejazd. – Natężenie ruchu w godzinach szczytu komunikacyjnego powoduje, że manewry w lewo z dróg podporządkowanych są utrudnione. Zatory szczególnie tworzą się na drodze powiatowej blokując skrzyżowanie z ul. Krasickiego, a jest ona jedną z głównych ulic prowadzących do centrum miasta – wskazują drogowcy.

Zdaniem zamawiającego, konieczne jest wypracowanie optymalnych rozwiązań rozbudowy istniejącego skrzyżowania aby zwiększyć przepustowość, poprawić warunki ruchu, skrócić czas przejazdu przez miasto i poprawić komfort jazdy.

Droga wojewódzka będzie projektowana w standardzie drogi G. Projektant będzie miał za zadanie opracować prace w taki sposób, aby zapewnić ciągłość ruchu. W planach jest także przebudowa istniejących chodników, w celu ich dostosowania sytuacyjnego i wysokościowego do nowego przekroju drogi. Obecne przystanki autobusowe mają wzbogacić się w zatoki. Na całym odcinku objętym zadaniem projektant uwzględnić ma konieczność budowy drogi dla rowerów lub drogi pieszo-rowerowej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony