Partnerzy serwisu:

Lubelskie: GDDKiA wybiera projektantów rozbudowy DK-74

Leonard Dolecki 15.05.2019

Lubelskie: GDDKiA wybiera projektantów rozbudowy DK-74
fot. GDDKiA
Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 74 od Hrubieszowa do miejscowości Horyszów. Zadanie ma zostać powierzone konsorcjum firm ZDI i Contek Projekt Andrzej Met.
W postępowaniu dotyczącym trasy Horyszów – Hrubieszów do zamawiającego trafiło 5 propozycji, które mieściły się w zakresie cenowym od 2,212 do 5,731 mln zł. GDDKiA wybrała najtańszą z tych ofert, która pochodziła od konsorcjum firm a ZDI z Zamościa i Contek Projekt Andrzej Met z Kielc.

Fragment będący przedmiotem przetargu liczy ponad 18 km długości, z czego blisko 2 km w terenie zabudowanym. Zadaniem wykonawcy będą opracowania z zakresu analiz i prognoz ruchu, opracowania geodezyjne i kartograficzne do celów projektowych, opracowania geologiczne, hydrologiczne i geotechniczne, a także środowiskowe, ekonomiczno-finansowe i techniczne. Ponadto firma, z którą zostanie podpisana umowa, będzie zobowiązana do pełnienia nadzoru autorskiego nad późniejszymi pracami budowlanymi.

Wykonawca ma zostać objęty umową na czas 48 miesięcy od dnia podpisania kontraktu.

Inne fragmenty DK-74

Poza odcinkiem Horyszów – Hrubieszów GDDKiA w Lublinie prowadzi jeszcze dwa przetargi dotyczące projektów rozbudów odcinków drogi krajowej nr 74 w tym regionie. Są to fragmenty Hrubieszów – Zosin oraz Klemensów – Zamość.

Pierwszy z nich liczy ok. 15 km, z tego w terenie zabudowanym ok. 4,8 km i blisko 9 km poza zabudową. Z kolei druga trasa to fragment o długości 14,782 km. Będzie on się zaczynał w Klemensowie, nieopodal Szczebrzeszyna, i poprowadzi na wschód, do Zamościa.

Obie te inwestycje są już po wyborze najkorzystniejszych ofert. Projekt rozbudowy trasy Hrubieszów – Zosin ma opracować firma Highway za 2,155 mln zł. Opracowanie dla fragmentu Klemensów – Zamość najprawdopodobniej zaprojektuje firma Europrojekt Gdańsk za 2,288 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony