Partner serwisu

Lubelskie: kto wybuduje most w ciągu DK-82? GDDKiA wprowadza ważną zmianę

GR 25.01.2023

Lubelskie: kto wybuduje most w ciągu DK-82? GDDKiA wprowadza ważną zmianę
fot. Gogole Maps
Do 30 stycznia wydłużony został termin składania ofert w przetargu na budowę mostu na Wieprzu w Łęcznej w ciągu drogi krajowej numer 82 (łączy Lublin z Włodawą).
Nowa przeprawa powstanie obok istniejącego obiektu, zbudowanego w 1966 roku i będącego już w złym stanie technicznym. – Most powstanie po lewej stronie obecnego, jadąc w kierunku (centrum – aut.) Łęcznej. Będzie szerszy od dotychczasowego, z jezdnią o szerokości 7 m, a po obu stronach powstaną alejki pieszo-rowerowe o szerokości 2,9 m, zbudowane zostaną też ekrany akustyczne. Odcinek objęty inwestycją ma 455 metrów, przy czym sama długość mostu to ok. 100 m – wyliczali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kilka tygodni temu GDDKiA ogłosiła przetarg w tej sprawie, a na oferty firm urzędnicy mieli czekać do 23 stycznia. Potencjalnie zainteresowane przedsiębiorstwa składały jednak liczne pytania do GDDKiA, np. jeden z podmiotów prosił o udostępnienie brakujących elementów specyfikacji technicznej. Urzędnicy wydłużyli zatem termin składania ofert do 30 stycznia.

Prace w Łęcznej powinny ruszyć w tym roku. Nowy obiekt będzie przystosowany do znoszenia 50-tonowych obciążeń. Dzięki budowie nowego mostu droga „oddali się” nieco od pobliskich domów. Z kolei stary obiekt wykorzystany będzie jako tymczasowa przeprawa na czas prowadzonych robót i zostanie rozebrany po oddaniu do użytku nowego obiektu.

Przy wyborze zwycięzcy przetargu GDDKiA weźmie pod uwagę przede wszystkim cenę (waga 60 %, im niższa, tym więcej punktów), ale też doświadczenie kierownika budowy (20 %) oraz deklarowany okres gwarancji (20 %).

Przypomnijmy, że to kolejny przetarg na budowę mostu. Poprzedni został ogłoszony jesienią 2021 r., ale został unieważniony, bo Budimex odstąpił od podpisania umowy głównie z powodu gwałtownie rosnących cen materiałów budowlanych.

Pozostałe przedsiębiorstwa również nie były zainteresowane realizacją inwestycji i nie wyraziły zgody na wybór ich ofert po tzw. terminie związania.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony