Partner serwisu

Lubelskie. Kto wybuduje obwodnicę Gorajca?

Elżbieta Pałys 23.09.2022

Lubelskie. Kto wybuduje obwodnicę Gorajca?
fot. Google Maps
Na początku listopada powinniśmy poznać oferty wykonawców zainteresowanych budową obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. GDDKiA ogłosiła już przetarg.
Chodzi o zaprojektowanie i budowę drogi krajowej o długości 6,6 km. Obwodnica planowana jest jako droga klasy GP. Wraz z nią powstać mają dodatkowe jezdnie do obsługi przyległego terenu, przebudowane zostaną drogi stanowiące dowiązanie do nowego układu komunikacyjnego, wybudowane będą także obiekty inżynierskie.

W planach jest budowa skanalizowanych skrzyżowań, elementów odwodnienia i zjazdów do nieruchomości. Powstać ma ciąg pieszo-rowerowy.

Droga, która wyprowadzi ruch tranzytowy z Gorajca będzie się rozpoczynała w ciągu istniejącego przebiegu drogi krajowej nr 74 na lewobrzeżnym tarasie nadzalewowym. Zabudowę mieszkaniową ominie po północno-zachodniej stronie. Początkowo ma przebiegać (na odcinku o długości ok. 4,75 km) przez grunty użytkowane rolniczo. Dalej zostanie poprowadzona przez Roztocze Gorajskie, a następnie po obszarze nadzalewowym Gorajca. Obwodnica zakończy się w ciągu istniejącego przebiegu DK-74.

Czas na realizację zamówienia to 39 miesięcy. Termin składania ofert wyznaczono na 4 listopada.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Rządowego programu budowy 100 obwodnic. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony