Partnerzy serwisu:

Lubelskie: Może startować budowa S19 Janów Lubelski – Lasy Janowskie

Leonard Dolecki 27.06.2019

Lubelskie: Może startować budowa S19 Janów Lubelski – Lasy Janowskie
fot. GDDKiA
Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, wydał decyzję Zezwalającą na Realizację Inwestycji Drogowej (ZnRID) dotyczącą odcinka drogi ekspresowej S19 Janów Lubelski – Lasy Janowskie. Trasa leży w ciągu szlaku Via Carpatia.
Zadanie dotyczące projektu i budowy S19 od końca obwodnicy Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie realizuje konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe. Całkowita długość drogi to 8,273 km i leży ona w ciągu szlaku Via Carpatia.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana w październiku 2017 roku, miała wartość 183,549 mln zł, a wraz z nią zawarte zostały kontrakty na budowę dwóch innych odcinków. Wszystkie te trzy części stanowią trasę Kraśnik – Lasy Janowskie w całości znajdującą się w szlaku Via Carpatia (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

View Larger Map

Całe przedsięwzięcie jest częścią inicjatywy dotyczącej budowy Via Carpatia w Polsce. Działanie jest dla strony rządowej priorytetowe. Via Carpatia to europejski szlak biegnący w kierunku północ – południe. Według Mateusza Morawieckiego, ministra rozwoju, jest to kręgosłup Polski Wschodniej.

Jak zaznacza wojewoda lubelski – w najbliższych dniach mają zostać wydane pozwolenia na kolejne fragmenty tej trasy. Z kolei Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina, że obecnie procedowane są trzy odcinki od Lublina do końca obwodnicy Kraśnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony