Partnerzy serwisu:

Lubelskie. Można składać uwagi do rozbudowy DK-48

ep. 09.06.2020

Lubelskie. Można składać uwagi do rozbudowy DK-48
Fot. Google Maps
Prace projektowe związane z rozbudową DK-48 w okolicy Dęblina wchodzą w kolejny etap. Rozpoczęły się działania informacyjne. Można składać wnioski i uwagi.
Mowa o dwóch odcinkach drogi krajowej nr 48, która prowadzi ruch w kierunku trasy S17.

Droga będzie rozbudowywana w dwóch odcinkach na terenie gmin Dęblin oraz Ryki. Pierwszy na terenie Dęblina – od mostu na Wiśle do końca zjazdu z wiaduktu nad linią kolejową w Dęblinie. Ten liczy ok. 1,8 km. Drugi od granic miasta Dęblina do Moszczanki ma ok. 6 km długości.Wyświetl większą mapę

Umowa na prace projektowe dla tej inwestycji została podpisana w maju 2019 roku. Kontrakt wart 1,8 mln zł lubelska GDDKiA zawarła z firmą Highway. Firma ma 17 miesięcy na wykonanie zadania.

Teraz rozpoczynają się działania informacyjne. W ramach prowadzonych działań mieszkańcy mogą składać swoje uwagi i wnioski. Termin na ich złożenie minie 19 czerwca.

W ramach inwestycji planowane jest dostosowanie drogi do wymogów technicznych dla klasy dróg GP. Przewidziano m.in. przebudowę nawierzchni, wzmocnienie do 11,5 t/oś, przebudowę przejazdów kolejowych, skrzyżowań, zatok autobusowych i chodników.

Między Dęblinem i Moszczanką jezdnia m być poszerzona z 7 do 9 metrów. Wykonane zostaną przejścia dla pieszych i ciągi rowerowe.

Prace budowlane planowane są na lata 2021-2023.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony