Partnerzy serwisu:

Lubelskie: Oferty na projekt rozbudowy DK-48 Dęblin – Moszczanka poza budżetem

Redakcja 21.03.2019

Lubelskie: Oferty na projekt rozbudowy DK-48 Dęblin – Moszczanka poza budżetem
fot. GDDKiA
Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy blisko 8 km drogi krajowej nr 48 od mostu na Wiśle do końca zjazdu z wiaduktu nad linią kolejową w Dęblinie oraz od granic miasta do Moszczanki. Niestety żadna z propozycji nie mieści się w budżecie zamawiającego.
Jak podaje GDDKiA – w przetargu wystartowały cztery biura projektowe. Wartość złożonych ofert mieści się w przedziale od ok. 1,8 do prawie 2,4 mln zł, przy budżecie zamawiającego równym 1,7 mln zł.

Inwestycja dotyczy dwóch odcinków fragmentu DK-48 między Dęblinem a Moszczanką. Pierwszy etap liczy 1,858 km (od km 153+520 do km 155+378) i leży w miejscowości Dęblin, a drugi 6,086 km (od km 158+389 do km 164+475) i znajduje się częściowo na terenie zabudowanym.

View Larger Map

Zadaniem firmy wyłonionej w przetargu będzie opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej m.in.: geologię, hydrogeologię i geotechnikę, analizy i prognozy ruchu, środowisko, opracowania ekonomiczno-finansowe oraz opracowania techniczne z rozwiązaniami projektowymi w zakresie branży drogowej, mostowej i towarzyszących. Wykonawca uzyska decyzję zezwolenia na realizację inwestycji drogowej i będzie pełnił nadzór autorski w trakcie prowadzenia rozbudowy.

Planowana inwestycja obejmuje dostosowanie drogi do wymów technicznych dla klasy dróg GP. Przewidziano wzmocnienie konstrukcji nawierzchni by przenosiła obciążenie pojazdów o nacisku 11,5 t/oś, przebudowę przejazdów kolejowych, poszerzenie jezdni z 7 do 9 metrów na odcinku pomiędzy Dęblinem a Moszczanką, przebudowę mostu i kładki w Żdżarach, budowę lewoskrętów, przebudowę zatok autobusowych, chodników i budowę nowych odcinków oraz ciągów pieszo-rowerowych. Prace przy realizacji planowane są na lata 2020-2022.

Droga, która docelowo ma zostać rozbudowana jest niezwykle ważna dla skomunikowania regionu i samego Dęblina. Biegnie ona na północny-wschód od miasta, a w przyszłości będzie łączyć miejscowość z drogą ekspresową S17 Warszawa - Lublin, która obecnie w tym miejscu jest w budowie.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony