Partner serwisu

Lubelskie. Polaqua najkorzystniejsza na fragment S19

inf. pras./red. 30.06.2022

Lubelskie. Polaqua najkorzystniejsza na fragment S19
fot. Google Maps
Przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 Radzyń Podlaski – Kack rozstrzygnięty. GDDKiA wybrała firmę Polaqua. Jest jeszcze czas na odwołania pozostałych oferentów.
Wybrana oferta jest warta ok. 626,5 mln zł. Za tę kwotę ma być wybudowany fragment ekspresówki liczący nieco ponad 18 km. Będzie budowany w istniejącym korytarzu drogi krajowej nr 19. W ramach zadania wybudowane zostanie m.in. dwujezdniowe obejście Radzynia Podlaskiego.

Kontrakt będzie obejmował budowę dwóch węzłów drogowych: Radzyń Podlaski Południe (na skrzyżowaniu z DK-63) oraz Borki, a także dwóch miejsc obsługi podróżnych: MOP Sitno i MOP Paszki. Do wykonania są mosty, wiadukty, przejścia dla dużych i małych zwierząt oraz drogi dojazdowe i lokalne.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za wykonanie zadania 36 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

To kolejny odcinek Via Carpatia, jaki zostanie wybudowany w województwie lubelskim. W lutym br. rozpoczęła się realizacja S19 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego (ok. 13,7 km). W kwietniu podpisana została umowa na zaprojektowanie i dobudowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej (ok. 7,8 km). Wybrany został wykonawca odcinka Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski (ok. 22 km). Trwa także przetarg na ok. 16-kilometrowy odcinek między Kockiem a Lubartowem. Dla odcinka Lubartów – Lublin prowadzone są prace zmierzające do złożenia wniosku o decyzję zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony