Partnerzy serwisu:

Lubelskie: Powstanie obwodnica Stężycy w ciągu DW-801

Leonard Dolecki 19.06.2019

Lubelskie: Powstanie obwodnica Stężycy w ciągu DW-801
fot. ZDW
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na budowę obwodnicy miejscowości Stężyca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Obecnie trasa ta stanowi alternatywę dla DK-17 w dojeździe z Warszawy do Lublina, która jest przebudowywana na drogę klasy S.
Przedsięwzięcie dotyczy budowy drogi w nowym śladzie o długości 6,150 km. Dzięki realizacji zadania kierowcy będą mogli ominąć Stężycę, leżącą na północny-zachód od Dęblina. Trasa ma otrzymać parametry drogi o klasie G.

W ogólności budowa obwodnicy Stężycy jest pierwszym etapem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 801 na odcinku od granicy województwa lubelskiego i mazowieckiego do skrzyżowania z drogą ekspresową S12 w Puławach o długości 36,685 km.

View Larger Map

Według planu prace mają potrwać do końca października 2020 roku. Zamawiający planuje przeznaczyć 56,544 mln zł, a inwestycja jest dofinansowywana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Na oferty zamawiający czeka do 25 lipca br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), udzielony okres rękojmi (10%), doświadczenie kierownika budowy (10%) oraz samodzielne wykonanie przez wykonawcę istotnych z punktu widzenia ich prawidłowej realizacji (kluczowych) części zamówienia (20%).

Przebudowa całej trasy DW-801 na odcinku granica województwa – Puławy potrzebna jest już od dłuższego czasu. Obecnie droga ta jest w słabym stanie technicznym, a z uwagi na budowę drogi ekspresowej S17 między Warszawą a Lublinem, jest często wybierana przez kierowców jako alternatywa dla  DK-17 w podróży między stolicami województw mazowieckiego i lubelskiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony