Partnerzy serwisu:

Lubelskie: Ruszają prace na DK-74 Frampol – Gorajec

Redakcja 18.03.2019

Lubelskie: Ruszają prace na DK-74 Frampol – Gorajec
fot. GDDKiA
Od dziś, 18 marca, co najmniej do końca września br., wyłączone z ruchu zostaną dwa krótkie odcinki drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Związane jest to z rozbudową tej trasy na odcinku ok. 7,4 km.
Pierwszy z wyłączonych odcinków, o długości ponad 1,3 km rozpoczyna się na końcu obecnej obwodnicy Frampola i kończy przed kolejnym skrzyżowaniem z drogą lokalną przed Starą Wsią. Po wyłączeniu z ruchu rozpocznie się rozbiórka istniejącej nawierzchni i w dalszej kolejności budowa nowej.

Kolejny, ok. 600-metrowy odcinek wyłączony z ruchu rozpoczyna się za skrzyżowaniem przed mostem na Białej Ładzie w Starej Wsi i kończy przed skrzyżowaniem z drogą lokalną za miejscowością. Objazd na trasie z Frampola do Szczebrzeszyna wyznaczono drogami wojewódzkimi: 835 na odcinku Frampol – Biłgoraj oraz 858 na odcinku Biłgoraj – Szczebrzeszyn.

View Larger Map

Umowa na rozbudowę DK-74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem, o długości 7,4 km, podpisana została jesienią 2018 roku. Wykonawcą rozbudowy jest konsorcjum firm PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza, które wyceniło zakres prac na ok. 63 mln zł. W ramach kontraktu odcinek zostanie dostosowany do standardów dla drogi klasy GP z nawierzchnią jezdni przystosowaną do poruszania się pojazdów o nacisku na oś 11,5 t.

Zgodnie z umową, jesienią 2020 roku kierowcy pojadą po nowej nawierzchni o szerokości 7 m, z utwardzonymi poboczami. Krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne również zostaną przebudowane. Dla obsługi ruchu lokalnego powstaną drogi zbiorcze, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Poprawione zostanie odwodnienie drogi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony