Partner serwisu

Lubelskie: Spotkania w sprawie S19. Będą zmiany w projekcie?

Edyta Wsół 21.09.2015

Lubelskie: Spotkania w sprawie S19. Będą zmiany w projekcie?
fot. johnnyberg, sxc.hu
Przez najbliższe trzy tygodnie mieszkańcy lubelskich miejscowości, przy których pobiegnie droga ekspresowa S19 Lublin – Kraśnik będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami projektowymi koncepcji programowej tej trasy. GDDKiA rozpoczyna też serię spotkań.
Rozmowy z mieszkańcami

Z dokumentacją mieszkańcy mogą się zapoznać w siedzibach gmin Konopnica, Niedrzwica Duża, Strzyżewice, Wilkołaz, Kraśnik. Zamawiający czeka na ewentualnie wnioski i uwagi dotyczące zaprojektowanych dróg do obsługi ruchu lokalnego.
Spotkanie będą odbywały się od 28 września do 1 października w następujących miejscowościach: Wilkołaz Trzeci, Niedrzwica Duża, Słodków Pierwszy, Strzyżewice i Zemborzyce. W ich trakcie mieszkańcy będą mogli spotkać projektantów i przedstawicieli GDDKiA.

GDDKiA podkreśla, że będzie to ostatni moment na wprowadzenie ewentualnych zmian w projekcie. „Projektanci przedstawia również proponowane warianty węzłów. Jednak przebieg drogi ekspresowej, zatwierdzony decyzja środowiskową, jest już niezmienny” – informuje Generalna Dyrekcja.

Przetarg ogłoszony

Dokładnie miesiąc temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę drogi S19 z Lublina do Kraśnika. Odcinek ten podzielono na trzy zadania. Pierwsze zakłada wykonanie 12-kilometrowego fragmenty z Konopnicy do Niedrzwicy Dużej, kolejne 20 km drogi z Niedrzwicy Dużej do węzła Kraśnik Północ, a trzecie 10 km między węzłami Kraśnik Północ i Kraśnik Południe.

Wzdłuż drogi S19 powstanie pięć węzłów: Strzeszkowice na przecięciu z DK-19, Niedrzwica Duża na przecięciu z DW-834, Wilkołaz na przecięciu z drogą powiatową 2291L, Kraśnik Północ na przecięciu z DK-19 oraz Kraśnik Południe na przecięciu z DK-74.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony