Partner serwisu

Lubelskie: Strabag przebuduje ważną drogę. Umowa podpisana

GR 17.06.2022

Lubelskie: Strabag przebuduje ważną drogę. Umowa podpisana
fot. Google Maps
Nowa nawierzchnia, budowa rond czy ścieżek rowerowych – przebudowany zostanie ponad 9-kilometrowy fragment drogi wojewódzkiej numer 820 w województwie lubelskim. Opiewająca na ok. 82 miliony złotych umowa ze Strabagiem została już podpisana.
Łącząca Łęczną (powiatowe miasteczko) z Sosnowicą (pow. parczewski) DW-820 to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg wojewódzkich na Lubelszczyźnie, przynajmniej latem. W trakcie wakacji przejeżdża nią kilkanaście tysięcy aut na dobę, bo DW-820 prowadzi na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie.

Jezdnia jest jednak w kiepskim stanie: nierówna, wyboista, a w wielu miejscach dziurawa. Droga ma zatem zostać przebudowana, na razie na liczącym ponad 9 kilometrów długości odcinku między Łęczną a miejscowością Dąbrowa, gdzie mieści się stacja benzynowa.

Umowa została podpisana w minioną środę (15 czerwca), a opiewający na ok. 82 miliony złotych kontrakt trafił do Strabagu. Na liczącym ok. 7,6 km długości fragmencie ma zostać ułożona nowa nawierzchnia, a na 1,8- kilometrowym odcinku ma zostać wzmocniona dotychczasowa konstrukcja.

Inwestycja zakłada budowę trzech rond (w tym jednego na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką numer 813 koło Łęcznej) czy przebudowę jednego istniejącego (w miejscowości Ludwin). W Dratowie powstanie nowy most, w planie jest też przebudowa 13 skrzyżowań, ułożenie chodnika, budowa ścieżek rowerowych czy 13 wykonanie zatok autobusowych. Prace powinny ruszyć jeszcze w czerwcu, a zakończyć się w pierwszym kwartale 2024 r.

Cytowany w komunikacie prasowym Artur Soboń, wiceminister finansów, który pochodzi z Lubelszczyzny „cieszy się, że ta bardzo ważna droga wreszcie doczeka się przebudowy”. – Mieszkańcy walczyli o to przez kilkanaście lat, a nam udało się doprowadzić do tego, że wreszcie zostaje podpisana umowa z wykonawcą – powiedział polityk.

76 milionów złotych wyniesie dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych, tylko 6 mln zł stanowić będzie wkład własny samorządu województwa lubelskiego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony