Partner serwisu

Lubelskie. Szykuje się przebudowa DW-844 w stronę Hrubieszowa

ep. 20.10.2021

Lubelskie. Szykuje się przebudowa DW-844 w stronę Hrubieszowa
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie zamawia dokumentację dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 844 Chełm – Hrubieszów – Witków – Dołhobyczów - granica państwa. W sumie w planach jest rozbudowa ok. 47 km drogi.
Ruszył właśnie przetarg na dokumentację dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 844 wiodącej od Chełma do granicy państwa na odcinku od km ok. 27+820 do km 50+000, czyli od miejscowości Białopole do Hrubieszowa.Wyświetl większą mapę
Inwestor oczekuje opracowania wielobranżowej kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektów budowlanych i wykonawczych wraz z dokumentacją geodezyjno-prawną, decyzjami oraz ze wszystkimi uzgodnieniami i opiniami.

Chodzi o dokumentację umożliwiającą złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla odcinka liczącego ok. 22 km. Wybrany wykonawca opracuje także materiały niezbędne do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy robót budowlanych.

Na opracowanie dokumentacji przewidziano 20 miesięcy, a termin składania ofert wyznaczony jest na 17 listopada.

Droga w wyniku planowanej inwestycji ma być wzmocniona (nośność zostanie dostosowana do 115 kN/oś) i poszerzona. Przebudowane zostaną skrzyżowania z innymi drogami publicznymi i wybudowane ścieżki pieszo-rowerowe. Wykonany zostanie system odwodnienia. W planach jest także budowa stanowiska do kontroli pojazdów. Trasa, która na tym odcinku ma obecnie szerokość ok. 6 – 6.2 m ma być poszerzona do 7 m.
W toku jest także przetarg na opracowanie dokumentacji dla rozbudowy kolejnego odcinka tej trasy od km ok. 50+000, tj. miejscowości Hrubieszów do km 75+200.

W ramach przebudowy tego odcinka przewidziano podobny zakres prac, tj. wzmocnienie konstrukcji, przebudowę skrzyżowań, wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej. Dodatkowo, na terenie Hrubieszowa planowana jest modernizacja istniejącej sygnalizacji świetlnej akomodowanej na skrzyżowaniu ulic: Staszica – Piłsudskiego skoordynowanej z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego – Ludna – Mickiewicza ewentualnie budowa nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Zamojska – Basaja w tym mieście.

Oferty od firm chętnych przygotować dokumentację dla tego liczącego 25,2 km odcinka będą przyjmowane do 8 listopada.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony