Partner serwisu

Lubelskie. Trzy miasta zyskają obwodnice

Redakcja 20.06.2022

Lubelskie. Trzy miasta zyskają obwodnice
fot. Google Maps
Hrubieszów, Opole Lubelskie i Tarnogród zyskają obwodnice. Ich budowa zostanie dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju, a umowy w tej sprawie są już podpisane.
Łączna kwota dotacji wyniesie ok. 139 mln zł. Inwestycje zrealizowane zostaną na zlecenie samorządu woj. lubelskiego.

– Kierujemy do samorządów wsparcie na niespotykaną dotąd skalę, co pozwala na przebudowę, remonty i budowę tysięcy kilometrów dróg lokalnych. Teraz z pomocy rządu mogą skorzystać także samorządy budujące obwodnice w ciągu dróg wojewódzkich – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber cytowany w komunikacie.

Możliwość dotowania obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich w ramach Rządowego programu Rozwoju Dróg została wprowadzona w 2021 roku. W sumie dotacje zostały przyznane dla 51 zadań, a kwota dotacji to 4,5 mld zł.

Obwodnica Hrubieszowa

Obwodnica Hrubieszowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 844 będzie miała ok. 6,2 km długości. Całkowita wartość tego zadania wyniesie 75 mln zł, a przyznana kwota dofinansowania z RFRD to 52,5 mln zł.
Dofinansowanie obejmuje zarówno przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i budowę obwodnicy. Planowany termin oddania obwodnicy do użytkowania to koniec 2024 roku.

Obwodnica Opola Lubelskiego

Obwodnica Opola Lubelskiego (etap I) zostanie poprowadzona po wschodniej stronie miasta. Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 27 mln zł, a koszt jej budowy to 45 mln zł. Dofinansowanie obejmuje budowę obwodnicy.

Obecnie ruch tranzytowy na kierunku północ-południe odbywa się drogą wojewódzką nr 824 przez centrum Opola Lubelskiego do włączenia do drogi wojewódzkiej nr 747. Nowa trasa przyczyni się do wyprowadzenia ruchu tranzytowego z centrum miasta oraz poprawy warunków życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Udostepnienie do ruchu obwodnicy o długości 1,75 km zaplanowano na koniec 2024 roku.

Obwodnica Tarnogrodu

Koszt budowy obwodnicy Tarnogrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 wyniesie 85 mln zł, a kwota rządowego dofinansowania to 59,5 mln zł. Dofinansowanie obejmuje zarówno przygotowanie dokumentacji projektowej, jak i budowę obwodnicy. Nowa trasa będzie miała około 6 km długości. Inwestycja została zaplanowana w nowym przebiegu po zachodniej stronie Tarnogrodu. Planowany termin oddania do użytkowania tej obwodnicy to koniec 2024 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony