Partner serwisu

Lubelskie. W Lubartowie wybudują kładkę nad torami

inf. pras. 12.11.2022

Lubelskie. W Lubartowie wybudują kładkę nad torami
fot. Google Maps
Nad linią kolejową w Lubartowie zostanie wybudowana kładka dla pieszych. Powstanie w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 30 Lubartów – Parczew.
Realizacja będzie możliwa dzięki dodatkowym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na to zadanie. Wojewoda lubelski podpisał stosowany aneks di umowy o dofinansowanie.

– Zarząd Województwa Lubelskiego, decydując się na zwiększenie dofinansowania dla tego projektu, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom oraz apelom mieszkańców i radnych Lubartowa. Zakres prac przewidziany w pierwotnym projekcie został powiększony o budowę kładki dla pieszych. Realizujemy w ten sposób cel społeczny polegający na zwiększeniu bezpieczeństwa mieszkańców – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Kładka wybudowana zostanie między przystankami Lubartów Słowackiego i Lubartów Lipowa w ciągu alei Zwycięstwa i ulicy Spacerowej. Dzięki niej mieszkańcy zyskają bezpieczne przejście między osiedlami Królów i 3 Maja.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew polegała na poprawie stanu istniejącej linii kolejowej z przystosowaniem jej do obsługi osób niepełnosprawnych. Linia zyska nowoczesne rozwiązania techniczne, a przestarzałe elementy infrastruktury kolejowej zostaną zastąpione nowymi. Wpłynie to znacząco na poprawę bezpieczeństwa podróżowania oraz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Dzięki unowocześnieniu infrastruktury zwiększy się przepustowość linii kolejowej, a w ślad za tym ulegnie poprawie także wewnętrzna spójność komunikacyjna regionu. Wzrost dostępności transportu kolejowego przyczyni się także do poprawy mobilności mieszkańców województwa. Szacuje się, że po zakończeniu wszystkich prac na tej trasie liczba przewozów pasażerskich sięgnie prawie 350 tysięcy.

Przedsięwzięcie, które realizuje PKP Polskie Linie Kolejowe uzyskało dofinansowanie z RPO WL. Początkowo dotacja z Funduszy Europejskich wynosiła prawie 75,2 mln zł, jednak dzięki podpisaniu dzisiaj aneksowi do umowy dofinansowanie zwiększyło się do ponad 80,2 mln zł. Pieniądze, które dołożyło PKP PLK, pochodzą z Działania 8.3 Transport kolejowy i są wynikiem korzystnych różnic kursowych.

Do końca października 2022 r. beneficjent przedstawił do refundacji wnioski o płatność na łączną kwotę dofinansowania przekraczającą 73,6 mln zł.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony