Partnerzy serwisu:

Lubelskie. Wiadomo, kto zaprojektuje obwodnicę Łukowa

Redakcja 20.04.2021

Lubelskie. Wiadomo, kto zaprojektuje obwodnicę Łukowa
fot. GDDKiA
Oferta firmy Safege została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na dokumentację dla obwodnicy Łukowa. Inwestycja planowana jest w ciągu drogi krajowej nr 36/76.
Wybrana firma projektowa zadeklarowała realizację prac za 2,669 mln zł.

Prace obejmują przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

STEŚ-R posłuży m.in. do wstępnego ustalenia wariantów przebiegu trasy, zakresu rzeczowego inwestycji. Na podstawie tej dokumentacji zostanie wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, która zatwierdzi ostateczny przebieg nowej drogi.

Obwodnica Łukowa powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 36/76. Będzie jednojezdniową drogą klasy GP. W ramach inwestycji powstaną m.in. skrzyżowania z drogami poprzecznymi i dojazdowymi, przejścia dla pieszych, ciągi pieszo-rowerowe, drogi dojazdowe, a także obiekty inżynierskie i ochrony środowiska.

Realizacja obwodnicy planowana jest w latach 2026-2028. Będzie ona jednym z siedmiu zadań realizowanych w ramach Programu budowy 100 obwodnic na terenie woj. lubelskiego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony