Partner serwisu

Lubelskie. Budimex wybrany do budowy mostu

inf. pras./red. 16.02.2022

Lubelskie. Budimex wybrany do budowy mostu
fot. GDDKiA
Nad rzeką Wieprz w Łęcznej powstanie nowy most. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę. Wskazano na Budimex.
Most ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 82. Wybrana oferta opiewa na 36,6 mln zł. Jest jedną z 11 ofert, które złożono w postępowaniu GDDKiA.

Nowa przeprawa nad rzeką Wieprz powstanie obok istniejącego obiektu, zbudowanego w 1966 roku i będącego już w złym stanie technicznym. Most zostanie wybudowany po lewej stronie, jadąc od strony Lublina. Będzie szerszy od dotychczasowego. Jezdnia będzie mieć siedem metrów szerokości, a po obu stronach powstaną półmetrowe opaski bezpieczeństwa oraz ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2,9 metra.

Nowy obiekt będzie też miał lepsze parametry użytkowe. Konstrukcja mostu będzie przystosowana do obciążeń do 50 ton. Dzięki budowie w nowej lokalizacji, zmniejszy się też liczba kolizji z istniejącymi sieciami kanalizacyjnymi i wodociągowymi w trakcie prowadzenia prac, a oś drogi oddali się od zabudowy mieszkalnej.

Podpisanie umowy planowane jest w pierwszej połowie 2022 roku. Wykonawca będzie miał 23 miesiące na zrealizowanie inwestycji od daty podpisania umowy. W trakcie prac budowalnych planowane są zmiany w organizacji ruchu na DK-82. Będzie to m.in. ograniczenie dopuszczalnej prędkości w rejonie placu budowy.

Stary obiekt wykorzystany będzie jako most objazdowy na czas prowadzonych robót i zostanie rozebrany po oddaniu do użytku nowego mostu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony