Partnerzy serwisu:

Lublin. Kierowcy jeżdżą już po Grygowej

inf. pras. 20.08.2019

arrow
arrow
Lublin. Kierowcy jeżdżą już po Grygowej
fot. Budimex
Lublin. Kierowcy jeżdżą już po Grygowej
Lublin. Kierowcy jeżdżą już po Grygowej
Lublin. Kierowcy jeżdżą już po Grygowej
Lublin. Kierowcy jeżdżą już po Grygowej
Dziewiętnastego sierpnia została oddana do ruchu nowa trasa wzdłuż ulicy Grygowej w Lublinie realizowana przez Budimex. Największy polski generalny wykonawca zakończył budowę zgodnie z terminem zawartym w umowie, czyli 29 marca 2019 r. Przez kolejne miesiące trwały próby eksploatacyjne jednego z wiaduktów realizowane przez jednostki zewnętrzne.
Badania potwierdziły prawidłowe wykonanie obiektu, co umożliwiło oddanie trasy do ruchu.

Efektem rozpoczętych pod koniec 2017 r. prac przy przebudowie ul. Grygowej jest rozbudowanie 1,5 km drogi oraz skonstruowanie nowych estakad wraz z całą infrastrukturą podziemną i naziemną. Nowo zbudowana dwujezdniowa droga jest wyposażona w dwa pasy w każdym kierunku oraz sieć trakcyjną dla trolejbusów. Budimex S.A. wybudował także chodniki oraz drogi rowerowe.

– Jednym z wyzwań, z jakim musieliśmy sobie poradzić to np. rozbiórka wiaduktu liczącego 750 m. Był to najdłuższy taki obiekt w mieście, w dodatku w bardzo złym stanie technicznym. Jego funkcję przejmą teraz zbudowane przez nas cztery nowe estakady, po dwie w każdym kierunku – mówi Rafał Miśkiewicz, kierownik lubelskiego kontraktu. Projekt estakad zakładał zbudowanie ścian z gruntu zbrojonego. W sumie liczą 6,2 tys. m2, w tym 12,5 m wysokości.

Rozbiórka starego wiaduktu to nie jedyne trudności, z jakimi musieli zmierzyć się specjaliści Budimeksu S.A. Projekt przebudowy przebiegał przez zurbanizowaną dzielnicę Lublina, a prace przez cały czas były prowadzone nad aż 18 torowiskami kolejowymi, w tym 11 trakcyjnymi. Podczas budowy ruch kolejowy był tylko czasowo wstrzymywany.

Generalny wykonawca na swoje wykonanie dał 5-letnią gwarancję. Rozbudowa ul. Grygowej została zlecona przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony